Dlaczego TVN nie organizuje sylwestra?

Justyna

Newsy

15.12.2022 18:25

Dlaczego TVN nie organizuje sylwestra?

Nadchodzący Sylwester TVN będzie inny niż te, do których przyzwyczajeni są widzowie takich stacji jak Polsat czy TVP. Telewizja TVN w tym roku ponownie nie będzie transmitować na swojej antenie imprezy sylwestrowej.

Imprezy sylwestrowe

Sylwester to jedna z najbardziej wyczekiwanych nocy. Taniec, muzyka, fajerwerki, szampan i dobre towarzystwo to najważniejsze elementy tego wyjątkowego święta. Niektórzy organizują spotkania w domach, a inni wychodzą na miasto, aby dobrze bawić się na balach, imprezach czy koncertach.

Zdjęcie Dlaczego TVN nie organizuje sylwestra? #1

Ta ostatnia forma rozrywki często organizowana jest we współpracy z telewizjami, a z tego powodu na imprezach miejskich pojawiają się wielkie polskie gwiazdy oraz goście zagraniczni. Przez kilka lat taki koncert organizowała też stacja TVN, która zazwyczaj wchodziła we współpracę z Warszawą. Ostatnie tego typu wydarzenie odbywało się na placu Bankowym. Dlaczego tym razem tak się nie stanie?

Dlaczego TVN zrezygnował z tego wydarzenia?

Przed pandemią stacja pokazywała sylwestra z Warszawy. Ostatni koncert sylwestrowy TVN-u odbył się w 2019 roku. W 2020 i 2021 imprezy nie odbyły się z powodu pandemii koronawirusa. Wiele osób spodziewało się więc, że powróci teraz. Tak się jednak nie stanie. Głównym powodem wydaje się decyzja Miasta Stołecznego Warszawy, które z powodu oszczędności nie będzie organizować sylwestrowej zabawy.

Sylwester nie jest strategiczną imprezą dla TVN, dlatego stacja nie szuka specjalnie innych miast do współpracy. Dodatkowo impreza TVN zawsze zajmowała trzecie miejsce pod względem oglądalności wśród sylwestrów pokazywanych przez inne duże telewizje. W 2019 r. koncert „Warszawa – Stolica Sylwestra 2019” śledziło w TVN 1,44 mln widzów, podczas gdy „Sylwestra marzeń z Dwójką” oglądało w tej stacji średnio 4,96 mln widzów, zaś „Sylwestrową Moc Przebojów” w Polsacie - 2,19 mln osób.

Zdjęcie Dlaczego TVN nie organizuje sylwestra? #2

Ramówka TVN-u na 31 grudnia 2022

Co stacja TVN pokaże w nocy z 31 grudnia 2022 na 1 stycznia 2023? Widzowie zobaczą maraton filmowy. Prezentujemy harmonogram emisji:

  • 20:00 Miss Agent
  • 22:10 Miss Agent II: Uzbrojona i urocza
  • 0:25 Gladiator
  • 3:25 Grobowiec smoka