Jak będzie wyglądał sylwester w dobie koronawirusa?

Jak będzie wyglądał sylwester w dobie koronawirusa?

Sylwester od zawsze kojarzy nam się z zabawą, tańcami i fajerwerkami. Jest to szczęśliwa noc, podczas której żegnamy stary rok i cieszymy się z nadejścia nowego. Towarzyszy temu zazwyczaj radość, dobra zabawa i szalone tańce. Niestety w tym roku wszystko jest inne, ponieważ epidemia koronawirusa zmieniła nasze życie diametralnie. Rząd wprowadza kolejne zmiany i obostrzenia, które mają na celu ochronę obywateli przed zakażeniem się COVID-19. Jak więc w tym roku będziemy spędzać Sylwestra?Zdjęcie Jak będzie wyglądał sylwester w dobie koronawirusa? #1

Wspomnienia z przed roku

Rok temu zapewne każdy z nas zastanawiał się, gdzie wybierze się na Sylwestra. Pod uwagę były zapewne brane domówki, imprezy taneczne lub spokojne oglądanie koncertów plenerowych w telewizji. Niestety w tym roku raczej o takim sylwestrze będziemy mogli tylko pomarzyć. Rząd, zamiast łagodzić trochę obostrzenia, chce je bardziej zaostrzyć, nie bacząc na czas świąt i nowego roku. Jak więc w tym roku przyjdzie nam spędzić przełom roku?
Zdjęcie Jak będzie wyglądał sylwester w dobie koronawirusa? #2

Brak koncertów plenerowych

Duże imprezy, koncerty czy spotkanie w szerokim gronie raczej nie będą miały miejsca. Stacja Polsat oraz TVN już zapowiedziały, że w tym roku nie zorganizują koncertów plenerowych, gdzie do tej pory co roku bawiło się wiele osób. Koncerty przyciągały nie tylko osoby przed scenę, ale również przed telewizory. Niestety w tym roku zapewne żadna stacja ani miasto nie podejmie się zorganizowania takiego koncertu ze względów epidemicznych.

Coraz mniej możliwości

Dziś większość z nas raczej nie wiem jak spędzi Sylwestra w tym roku. Możliwości jest coraz mniej, ponieważ rząd wprowadza dodatkowe obostrzenia. Huczna impreza czy domówka raczej nie wchodzą w tym roku w grę. Sylwestra nie spędzimy również przed telewizorem z gwiazdami, ponieważ koncerty plenerowe nie zostaną zorganizowane i wyemitowane. Pozostaje nam powitanie nowego roku w gronie rodzinnym lub małej grupie znajomych bez hucznej imprezy.

Zdjęcie Jak będzie wyglądał sylwester w dobie koronawirusa? #3

Sylwester 2020/2021

Sylwester to czas, który większość z nas spędzała na zabawach i tańcach do białego rana. Spędzaliśmy go w gronie znajomych lub rodziny, aby czas miło zleciał do północy. Później życzenia, uściski i powrót do tańców i zabaw, bo w końcu jaki Nowy Rok taki cały rok. Niestety w tym roku możemy o takich zabawach zapomnieć i tylko powspominać lepsze czasy. Ze względu na epidemicznych raczej nie ma wielu hoteli, które podejmą się organizacji balu sylwestrowego, ponieważ takie przedsięwzięcie wymaga sporej ilości przygotowań. Może to pójść na marne, jeśli rząd zarządzi, że takie zabawy nie mogą się odbyć. Część hoteli jeszcze się waha nad zorganizowaniem imprezy, jednak nie zostało już dużo czasu do końca grudnia. Niektóre placówki jednak decydują się na zorganizowanie Sylwestra. Oferują zabawę z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, poczęstunkiem oraz możliwością przywitania Nowego Roku pokazem fajerwerków w plenerze.

Katarzyna

true

Polecane