Straciła szansę na zdobycie tytułu Miss World bo...się nie zaszczepiła

Martyna

Newsy

08.10.2021 16:39

Straciła szansę na zdobycie tytułu Miss World bo...się nie zaszczepiła

Miss World jest najstarszym konkursem piękności. Pierwsza edycja miała miejsce w Wielkiej Brytanii w 1951 roku. W konkursie biorą udział kandydatki z około 100 krajów. W 2006 roku konkurs organizowany był w Polsce.

Nadchodzi konkurs w Portoryko

W grudniu będziemy mogli podziwiać modelki biorące udział w konkursie Miss World 2021. Konkurs odbędzie się w Portoryko.

W programie udział biorą kandydatki z każdego kontynentu. Już teraz okazuję się jednak, że panie nie wystąpią w pełnym składzie. Holenderka kategorycznie odmówiła udziału w konkursie.

Do tej pory aby można było wziąć udział w konkursie, kobieta musiała spełnić trzy podstawowe warunki:

  • musi być panną bez dzieci,
  • w momencie odbywania się finałowej gali konkursu nie może mieć mniej niż 16 i więcej niż 27 lat,
  • musi być zwyciężczynią krajowych preselekcji

 

Kontrowersyjne wymagania. Holenderka rezygnuje z konkursu

Okazuje się, że organizatorzy konkursu Miss World 2011 mają w tym roku nietypowe wymagania. Niektórzy uważają je za kontrowersyjne.

Dilay Willemstein ostatnio wygrała konkurs Miss World Netherlands. Spekulowano, że kobieta ma spore szanse na dalsze sukcesy. Dilay jednak odmówiła udziału w konkursie Miss World 2021.

Powodem odmowy modelki jest wymóg szczepienia przeciw Covid-19. Dilay otwarcie mówi, że nie jest zaszczepiona i nie zamierza tego zrobić.

Kobieta w swoim mediach społecznościowych przekazała informację o rezygnacji. Wyjaśniła swoje powody:

„Nie będę reprezentować Holandii w Portoryko na wielkiej scenie konkursu Miss World. Spowodowane to jest obowiązkiem szczepienia na Covid-19. Nie jestem na to jeszcze gotowa. Oznacza to, że Holandię będzie reprezentować osoba, która zajęła drugą pozycję w krajowym konkursie” -  Dilay Willemstein oznajmiła w mediach.

Informacje zostały potwierdzone przez organizatorów

Rzecznik konkursu Miss World 2021 oficjalnie potwierdził tą informację. Kobietę zastąpi Lizzy Dobbe, która zdobyła w Holandii tytuł wicemiss.

Dilay Willemstein nie poddaje się i wierzy, że to nie koniec jej kariery. Ma nadzieje na udział w innych konkursach piękności.

Decyzja holenderki wywołała spory szum medialny. Zdania na ten temat są podzielone.

Niektóre osoby krytykują jej decyzję. Inni natomiast podziwiają kobietę za odwagę, szczególnie, że Holandia ma wysoki poziom zaszczepienia społeczeństwa. Uważają, że należy kierować się swoją intuicją i każdy powinien mieć swobodę decyzji w tak ważnych kwestiach.