Aleksandra Domańska urodziła! Nadane imię wzbudziło falę spekulacji.

Martyna

Newsy

07.10.2021 17:25

Aleksandra Domańska urodziła! Nadane imię wzbudziło falę spekulacji.

Aleksandra Domańska to znana polska aktorka teatralna i filmowa. Rozpoznawalność i popularność przyniósł jej udział w produkcji „Volta” i „Podatek od miłości”, „O mnie się nie martw”.

Kobieta w 2018 roku zwyciężyła telewizyjny program "Ameryka Express".  

Fani darzą ją sympatią, doceniają jej autentyczność, szczerość i naturalność.

Uważana jest za aktywistę, często zabiera głos w „niewygodnych”, trudnych tematach.

Pani Aleksandra dzieli się wesołą nowiną!

Aleksandra Domańska nie często dzieli się z obserwatorami swoim życiem prywatnym.

We wtorek zrobiła jednak wyjątek i podzieliła się na Instagramie wesołą nowiną, że została mamą. Aleksandra urodziła swoje pierwsze dziecko. Kobieta bardzo długo ukrywała ciąże. Jednak w mediach przypuszczenia o błogosławionym stanie aktorki pojawiły się już w kwietniu.

Wzruszający wpis

We wtorek na swoim Instagramie udostępniła czarno-białe zdjęcie, na którym karmi piersią maleństwo.

Do zdjęcia dodała bardzo poruszający wpis, który zatytułowała – „List do kobiety”.

Oto jego fragment:

„Najdroższa najbliższa i nieznajoma. Siedzę obok ciebie na łóżku, gdy tripujesz na bólu cała spocona i słaba. Jestem tam ja i wszystkie wnuczki wszystkich czarownic, których nie udało im się spalić. Kładę chłodne ręce na twoich spiętych barkach i całuję zapłakane policzki. Nie mam ci za wiele do powiedzenia. Jesteś dzielna. Jesteś dzielna. I nie- nie mówię tu o Tobie jako mamie (to zdjęcie może tak sugerować), bo może mamą nie jesteś, lecz przede wszystkim o Tobie jako Tobie! Niezależnie od tego co podpowiada Ci Twój umysł jesteś super dzielna. „ – Aleksandra Domańska napisała w poście. 

Post bardzo wzruszył odbiorców. Pani Aleksandra otrzymała wiele gratulacji.

Fani naciskali jednak na panią Aleksandrę aby ujawniła płeć i imię maleństwa. Kobieta jednak milczała. Jedynie zasugerowała, że nadane noworodkowi imię jest uniwersalne i pasuje zarówno do dziewczynki jak i do chłopca.

„Słuchajcie, nie wiem, skąd te wieści o płci, bo nigdzie nie podawałam. Ale jedno jest pewne. Jest 50% szans, że to dziewczynka i 50%, że chłopczyk. Ale za to imię jest „no gender”! Dziękuję za miłe słowa. Kocham” – napisała A. Domańska. 

Wpis ten zapoczątkował falę spekulacji. Komentujący zachodzili w głowę o jakie imię może chodzić. Wśród wpisów znalazły się m.in. głosy, że „imię bezpłciowe jest niepolskie”. Internauci sugerowali, że imiona takie mogą być krzywdzące dla dziecka. Część osób uważa je za dziwaczne.

A. Domańka odpowiada

„Imię gender neutralne, moi mili hejterzy, to nie jest żaden wybryk natury. Takim imieniem jest na przykład Alex, Kai, Max, Eli, Ari, Ariel, Aron, Sasha” – kobieta odpisała na krytyczne komentarze.

„Czy są one wydziwaczone? Dziękuję Ci losie, że moje życie obfituje w takie chwile, wydarzenia i ludzi, dzięki którym czyjeś imię nie jest dla mnie powodem do niezdrowej ekscytacji. Życzę Wam jak najlepiej i dużo akceptacji” – aktorka dodała we wpisie.

Wiele osób zarzucało pani Aleksandrze, że niepotrzebnie ukrywa imię i płeć dziecka. Twierdzą oni, że jest to celowe robienie szumu wokół własnej osoby. Fani zdziwieni są, że informacje takie kobieta traktuje jako tajne.

Aktorka ucina falę spekulacji!

„Myślę sobie, że dziecię ma prawo do pełnej prywatności. I myślę sobie, że mam racje. Elo ziomki” – w taki sposób A. Domańska podsumowała fale krytyki.