Lifestyle

Bez paszportu covidowego i bez testów na COVID! Ten kraj luzuje obostrzenia dla turystów

Agnieszka

Oct. 8, 2021, 1:17 p.m.

Bez paszportu covidowego i bez testów na COVID! Ten kraj luzuje obostrzenia dla turystów

 Jeśli ktoś z Was na ostatnią chwilę planuje właśnie jesienny urlop za granicą, ta informacja może być dla Was interesująca. Wyspy Kanaryjskie oficjalnie wycofują się bowiem ze sprawdzania paszportów covidowych, czy sprawdzania wyników testu na COVID-19 w hotelach. 

Zdjęcie Bez paszportu covidowego i bez testów na COVID! Ten kraj luzuje obostrzenia dla turystów #1

Wyspy Kanaryjskie bez obostrzeń w Hotelach

Wyspy Kanaryjskie jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków. O każdej porze roku zjawiają się tam turyści z całego świata. Także z Polski, dla której ten kierunek jest jednym z najbardziej lubianych.

Kanaryjski rząd regionalny poinformował w czwartek, że będzie eliminował obostrzenia w hotelach. Jest to efekt porozumienia władz archipelagu z czterema największymi związkami zawodowymi branży turystycznej. 

 Celem rządu Wysp Kanaryjskich nie ma potrzeby podwójnego weryfikowania osób, które docierają na wyspy. Każdy jest bowiem badany lub weryfikowany już na lotnisku. Do hoteli docierają więc jedynie osoby zaszczepione lub posiadające negatywny wynik testu na COVID-19.

Uznano więc, że kontrole na lotniskach w zupełności wystarczą. Tym bardziej, że Wyspy Kanaryjskie notują ostatnio spory spadek liczby zachorowań. 

– Obecnie niezbędne jest luzowanie restrykcji chroniących przed chorobą, ustanowionych w placówkach hotelarskich (…) Ma to pomóc w umocnieniu wizerunku Wysp Kanaryjskich jako kierunku turystycznego – wyjaśnił regionalny rząd.

Choć Wyspy Kanaryjskie są regionem Hiszpanii, na lądzie obowiązuje dużo surowsze zasady wjazdu do kraju. Szczególnie dla Polaków. 

 

 Hiszpania: zasady wjazdu dla Polaków

Hiszpania umieściła Polskę na liście krajów podwyższonego ryzyka. Zaostrzono tym samym zasady wjazdu do tego kraju dla Polaków. 

Polacy, którzy chcą wjechać do Hiszpanii muszą przedstawić jeden z tych trzech dokumentów: zaświadczenia potwierdzającego przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19, zaświadczenia o negatywnym wyniku testu na obecność koronawirusa lub zaświadczeniu o przechorowaniu COVID-19. 

Konieczne jest także wypełnienie formularza sanitarnego, przed wyruszeniem w podróż. Znajduje się on na stronie internetowej  www.spth.gob.es