Ewa Chodakowska opowiedziała o hejcie, jaki spłynął na nią za brak dziecka

Martyna

Newsy

18.09.2021 10:24

Ewa Chodakowska opowiedziała o hejcie, jaki spłynął na nią za brak dziecka

We wrześniu stacja TVN Style wznowiła emisję programu „Miasto Kobiet”. Program w nowej odsłonie prowadzony jest przez Marzenę Rogalską, Aleksandrę Kwaśniewską i Olgę Legosz.

W niedzielnym odcinku programu na kanapach zasiąść ma Ewa Chodakowska. W sieci ukazały się urywki przedpremierowego odcinka z udziałem kobiety. Tematem rozmowy jest między innymi stosunek pani Ewy do posiadania dzieci.

Ewa Chodakowska uważa się za spełnioną kobietę. Odnosi sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym. Obserwatorzy i fani sugerują jednak, że do pełni szczęścia brakuje jej potomstwa. Kobieta musiała mierzyć się w sieci ze wścibskimi pytaniami i docinkami.

„Były takie sytuacje, kiedy czytałam, że moje życie jest nic niewarte[…]”- wyznała pani Ewa

 

Kobieta przerywa milczenie…

Niedawno E.Chodakowska publicznie wyznała, że nie czuje potrzeby posiadania potomstwa. Jej słowa zyskały duży, medialny rozgłos. Kobieta spotkała się z gorzkimi słowami krytyki.

„Dziś już się nie boję i czuję się gotowa powiedzieć na głos: "Mogę mieć dzieci, ale nie planuję macierzyństwa. Nie oceniaj mnie! To świadoma decyzja" –apeluje do odbiorców

Jakiś czas temu na jej koncie społecznościowym pojawiło się zdjęcie z nowym towarzyszem rodziny – pieskiem. Kobieta podpisała fotografię – „Moja rodzina”.

Fani licznie komentowali wpis, próbując nadal wpłynąć na jej decyzję o byciu mamą. Kobieta wyznała, że decyzję odnoście rodzicielstwa podjęli z partnerem już dawno temu. Przez długi czas nie mówiła publicznie o podjęciu decyzji z uwagi na obawę przez niezrozumieniem i wykluczeniem.

Ewa Chodakowska o macierzyństwie

„Kobiety często pytają mnie: "Kiedy? Ewa, kiedy będziesz miała dziecko?". Myślę, że to wynika z tego, że większość tak bardzo kocha swoje dzieci, że nie wyobraża sobie życia bez tych emocji. (...) Nie znam tej miłości, ale dobrze wiem, ile wysiłku kosztuje macierzyństwo”- pani Ewa wyznała w wywiadzie dla „Party”

„Dla mnie każda mama codziennie zdobywa Mount Everest, a ja nie jestem gotowa na taki heroizm i świadomie nie decyduję się na dzieci. (...) Chciałabym, żeby kobiety nie były oceniane za podjęcie takiej decyzji jak moja, bo przecież macierzyństwo to nie jest jedyna droga, jaką możemy wybrać” – dodaje E.Chodakowska.

W wywiadzie udzielanym na łamach programu „Miasto Kobiet” pani Ewa podkreśla, że dużo krytyki dostaje ze strony innych kobiet. Są też głosy, które sugerują, że jej decyzja może uleć zmianie…

„To są najczęściej komentarze, że jeszcze mi się odmieni, że jeszcze zmienię zdanie, żebym to przemyślała, że na pewno przyjdzie taki moment w moim życiu, kiedy będę gotowa” – mówiła w programie „Miasto Kobiet” 

 

Komentujący sugerują, że w jej obecna decyzja o nieposiadaniu dzieci wpłynie znacząco na jej przyszłość. Twierdzą, że kobieta będzie samotna. Mierzyła się będzie z pustką. Internauci twierdzą, że "na starość nikt jej nie poda szklanki wody".

Kobieta odnosi się do tych słów mówiąc, że nie obawia się samotności. Twierdzi, że otoczona jest dużym gronem najbliższych osób, na które może liczyć. Dzieci z jej rodziny traktują ją jak „drugą mamę”.

 

Coraz częściej osoby bezdzietne mierzą się z falą krytyki…

Są oceniane, mierzą się z presją otoczenia…