Lifestyle

Ważne słowa Oli Kwaśniewskiej o bezdzietności. Fanki jej dziękują

Sept. 20, 2021, 2:27 p.m.

Ważne słowa Oli Kwaśniewskiej o bezdzietności. Fanki jej dziękują

Ola Kwaśniewska po bardzo długiej nieobecności w mediach niedawno wróciła do telewizyjnego świata w roli prowadzącej program „Miasto Kobiet”. Program emitowany jest na kanale Tvn Style.

Do programu została zaproszona ostatnio Ewa Chodakowska, która wypowiadała się na temat swojej świadomej decyzji o bezdzietności. Pani Ewa opowiadała, że musi mierzyć się z falą krytyki i niezrozumieniem.

W życiu prywatnym pani Aleksandra Kwaśniewska jest żoną Kuby Badacha. Para nie posiada potomstwa. Kobieta kilka razy poruszała publicznie temat swojej decyzji o nieposiadaniu dzieci. Za każdym razem jej wypowiedzi spotykały się ze wścibskimi docinkami i krytyką.

 

Fani wspierają Aleksandrę Kwaśniewską

Po emisji odcinka programu „Miasto Kobiet” Pani Ola dostała liczne wiadomości ze słowami wsparcia i otuchy. Kobiety, które do niej pisały dzieliły się swoimi historiami i odczuciami w tej sprawie. Okazuje się, że temat  świadomej bezdzietności dotyczy bardzo wielu kobiet. Pani Aleksandra była bardzo wzruszona i przejęta tak licznymi wiadomościami.

„[…] dziękuję Wam z całego serca za ten niezwykły odzew po dzisiejszym odcinku Miasta Kobiet!” – czytamy na koncie pani Aleksandry.

 

Manifest Aleksandry Kwaśniewskiej

Kobieta na swoim Instagramie zamieściła post ze zdjęciem. Wzbudziło ono wielkie zainteresowanie. Fotografia przedstawia Panią Aleksandrę z dziećmi. Jak pisze kobieta jest to zdjęcie poglądowe.

Kobieta chciała zwrócić uwagę na to, że temat ten spotyka się z ogromnym niezrozumieniem. Aleksandra we wpisie jednoczy się z kobietami. Kobieta chciałaby aby temat  bezdzietności wreszcie „znormalizował się”.

"Zasmuca poziom braku zrozumienia, z którym musicie się mierzyć. Mam ogromną nadzieję, że uda nam się znormalizować temat świadomej bezdzietności, a także uwrażliwić ludzi na to, jak bardzo mogą ranić niewinne pytania. Wierzę, że jeśli będziemy o tym mówić głośno i wyraźnie, to w końcu nas usłyszą. Ale przede wszystkim, bądźmy w tym razem"- czytamy w apelu A. Kwaśniewskiej na Instagramie

 

Pozytywne komentarze

Pod postem pani Aleksandry do dyskusji włączyły się znane osobistości polskiego show-biznesu. Wszystkie komentarze były pozytywne. Inne kobiety dziękowały pani Oli za poruszenie tego ważnego tematu.

„Nie mam dzieci i jest mi z tym dobrze, czy komuś się to podoba, czy nie”- czytamy komentarz Agnieszki Woźniak-Starak. Kobieta ma podobne podejście do tematu bezdzietności.

O komentarz w tej sprawie pokusiła się również Marzena Rogalska :

"Olesławko! Cię ściskam i też Ci bardzo dziękuję"

Wpis poparła także Agnieszka Hyży:

„To bardzo Ważne Ola co napisałaś! Głośno i wyraźnie” –komentuje kobieta

 

Post wywołał obszerną dyskusję. W komentarzach przeważało niezadowolenie z braku poszanowania kobiecych decyzji. Internautki otwarcie mówią, że mierzą się z podobnymi problemami. Niejednokrotnie pytania i  uszczypliwości otoczenia są dla nich krzywdzące.