Koniec nauki stacjonarnej w aż 11 szkołach. Mowa o jednym województwie

Agnieszka

Newsy

15.09.2021 9:27

Koniec nauki stacjonarnej w aż 11 szkołach. Mowa o jednym województwie

 Początek roku szkolnego dla wielu dzieci, rodziców i nauczycieli okazał się źródłem problemów. Nauka stacjonarna doprowadziła już bowiem do zamknięcia aż 11 szkół w tylko jednym województwie.

Zdjęcie Koniec nauki stacjonarnej w aż 11 szkołach. Mowa o jednym województwie #1

 

Trudny powrót do szkół w woj. wielkopolskim

 W województwie wielkopolskim pojawił się prawdziwy problem z nauką stacjonarną. Okazuje się bowiem, że aż 11 szkół w całym województwie musiało zrezygnować z tej metody nauczania. Władze 10 szkół były zmuszone wprowadzić nauczanie hybrydowe. Jedna placówka natomiast cała przeszła na nauczanie zdalne.

 - W 11 wielkopolskich szkołach i jednym przedszkolu z powodu zakażeń koronawirusem wprowadzono tzw. zajęcia hybrydowe, a w jednym przypadku całkowicie zawieszono naukę – poinformowało we wtorek PAP Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

  Ma to związek rzecz jasna z zakażeniami koronawirusem i kwarantanną, jaka obejmuje bliskich, gdy ktoś z otoczenia zachorował lub miał styczność z wirusem.

Kogo dotyczą zakażenia? 

- Zakażenia dotyczą pojedynczych uczniów i nauczycieli. Nie ma zdecydowanej przewagi którejś z tych grup – zaznaczyła Magdalena Miczek z Kuratorium Oświaty w Poznaniu. 

 Miczek dodała, że przypadki SARS-CoV-2 potwierdzono w siedmiu szkołach podstawowych, jednym liceum, trzech technikach i jednym przedszkolu.

Czwarta fala pandemii

Wraz z nadejściem chłodniejszych jesiennych dni obserwujemy też niestety wzrost zakażeń koronawirusem. Szczepienia wciąż są natomiast w Polsce na dość niskim poziomie. Szacuje się, że w pełni zaszczepionych jest niecałe 50% społeczeństwa.

To zdecydowanie zbyt mało, aby mówić o zbiorowej odporności.

Dane o nowych zakażeniach z poprzedniej doby mówią same za siebie:

Mamy 537 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (87), lubelskiego (75), małopolskiego (52), łódzkiego (43), dolnośląskiego (38), pomorskiego (33), podkarpackiego (32), zachodniopomorskiego (31), podlaskiego (30),