Jaka kara czeka Beatę Kozidrak? Jej adwokat wydał oświadczenie

Agnieszka

Newsy

14.09.2021 9:19

Jaka kara czeka Beatę Kozidrak? Jej adwokat wydał oświadczenie

Jakiś czas temu media obiegła głośna informacja o tym, że Beata Kozidrak została złapana przez policję podczas prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Jaka kara jej za to grozi? Adwokat gwiazdy wydał w tej sprawie oświadczenie.

Przypomnijmy, że 1 września Beata Kozidrak, liderka zespołu Bajm, została złapana przez policję podczas prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

Artystka miała prowadzić swoje BMW jadąc “od krawężnika do krawężnika”, co zauważyli przechodnie. To oni postanowili zawiadomić policję o tym, że samochód porusza się po ulicy w dziwny sposób. 

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce i zatrzymali podejrzanie poruszające się BMW, okazało się, że za kółkiem siedzi Beata Kozidrak. Liderka Bajmu miała we krwi około dwóch promili alkoholu. 

Jaka kara grozi Kozidrak za ten czyn? Adwokat gwiazdy komentuje

Przepisy kodeksu karnego mówią, że za taki czyn można zasądzić karę nawet do dwóch lat ograniczenia lub pozbawienia wolności. Jak jednak będzie w przypadku Beaty Kozidrak?

Adwokat Kozidrak, mecenas Marek Mamiński uważa, że ze względu na fakt, że nikt nie został poszkodowany w całym zdarzeniu, nie dojdzie do wymierzenia najwyższej kary.

“Moja klientka wydała stosowne oświadczenie w tej sprawie. Nie uchyla się od odpowiedzialności, dlatego wyraża zgodę na publikację wizerunku oraz swojego nazwiska” - powiedział w wywiadzie dla Party.

 “Teraz czekamy na decyzję prokuratury w zakresie proponowanej kary. W tym przypadku wykluczam zastosowanie kary pozbawienia wolności, bo w zdarzeniu nikt nie ucierpiał” - dodał adwokat Kozidrak. 

Justyna Steczkowska wspiera Beatę Kozidrak

Wiele znanych osób w zdecydowany sposób zaatakowało Kozidrak za to, co zrobiła. Są jednak też takie gwiazdy, które postanowiły podać jej pomocną dłoń. Jedną z nich jest Justyna Steczkowska.:

 "Teraz zamknijcie oczy i przypomnijcie sobie te wszystkie książki, które wam polecałam, których podstawą jest miłość, empatia i szacunek do drugiego człowieka i proszę was kochani o wyzbycie się wszelkich ocen. Każdy z nas ma swoje trudne lekcje w życiu i nie nam je oceniać. Beata jest i zawsze była fantastyczną wokalistką, serdeczną koleżanką w pracy i po prostu fajną kobietą. Proszę, żebyście o tym pamiętali przede wszystkim. Zapraszamy Was z całego serca na koncert i jestem pewna, że premierowe wykonanie naszej piosenki poruszy serca wielu z Was, bo piosenka jest piękna" - napisała na swoim profilu na Instagramie.