Zatwierdzono nowy lek na COVID-19! Ma działać na wszystkie odmiany

Katarzyna

Zdrowie

June 6, 2021, 6:37 p.m.

Zatwierdzono nowy lek na COVID-19! Ma działać na wszystkie odmiany

Koronawirus sprawi, że wiele badaczy i naukowców skupiło siły na wynalezieniu leku na tę chorobę. Badania nie poszły na marne, ponieważ właśnie zatwierdzono nowy lek na COVID-19.

Zdjęcie Zatwierdzono nowy lek na COVID-19! Ma działać na wszystkie odmiany #1

Nieustanne badania

Koronawirus spędza sen z powiek lekarzom i badaczom, którzy od ponad roku szukają na niego leku. Jak na razie udało się wynaleźć szczepionkę przeciw koronawirusowi, która ma na celu ograniczenie możliwości zakażenia się tym wirusem. Nie chroni ona jednak w 100% przed zachorowaniem. Badacze jednak nie ustają w wysiłkach i nadal szukają leku na wirusa z Wuhan.

Początki badań firmy Pfizer

Jakiś czas temu świat obiegła informacja, że firma Pfizer zaczyna eksperymenty i badania nad lekiem na koronawirusa, który miałby być dostępny w formie tabletek. Jak na razie bowiem leczenie koronawirusa jest możliwe tylko w warunkach szpitalnych. 20 kwietnia premier Wielkiej Brytanii poinformował, że szuka on prostego leku na COVID-19, który mógłby być aplikowany w warunkach domowych. Premier chciałby, aby taki lek, był dostępny już na jesień, aby czwarta fala koronawirusa nie była już tak dotkliwa.

Nowy lek na COVID-19

Badania nad korowirusem nadal trwają, co zaowocowało kolejnym przełomem w tej dziedzinie. W Stanach Zjednoczonych bowiem pojawiła się informacja o nowym leku, który jest tam dostępny. Okazuje się bowiem, że ma on być skuteczny również na inne warianty wirusa. Stany Zjednoczone są jednym z prowodyrów, jeśli chodzi o badania i leki na koronawirusa. To właśnie z tego kraju pochodzi jednodawkowa szczepionka firmy Jonhson&Jonhson.

Zdjęcie Zatwierdzono nowy lek na COVID-19! Ma działać na wszystkie odmiany #2

Sotrovimab

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków dopuściła do użytku lek o nazwie Sotrovimab, który jest pomocny przy leczeniu koronawirusa, a co istotne również różnych jego wariantów. Lek ten mogą przyjmować zarówno dzieci, jak i dorośli. Producenci tego leku mówią, że należy on do przeciwciał monoklonowalnych, które są w stanie zwalczyć infekcję, poprzez naśladowanie naturalnych przeciwciał, które są wytwarzane przez nasz organizm. Nie będzie się nim jednak leczyć osób, które wymagają hospitalizacji lub podłączenia do respiratora.