Konferencja ministra zdrowia. Jakie obostrzenia zostaną zniesione? (21.04.21)

Konferencja ministra zdrowia. Jakie obostrzenia zostaną zniesione? (21.04.21)

Dziś ma odbyć się kolejna konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Według zapowiedzi mamy dowiedzieć się z niej informacji na temat zniesienia kolejnych obostrzeń jeszcze przed majówką.

Od 19 kwietnia otwarte są żłobki i przedszkola. Od 19 kwietnia dopuszczona została również możliwość uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (do 25 osób) i uczestnictwa dzieci i młodzieży we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Pozostałe obostrzenia mają być przedłużone do niedzieli 25 kwietnia. 

Dojdzie do regionalizacji obostrzeń?

Szczegóły nie są znane, jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że jest szansa na wprowadzenie regionalizacji obostrzeń.

Adam Niedzielski powiedział w rozmowie z Radiem Zet, że "pójście w kierunku regionalizmu jest naturalną ścieżką".

Oznacza to, że najcięższe obostrzenia będą obowiązywać w tych województwach, w których jest najwięcej przypadków koronawirusa oraz najtrudniejsza sytuacja związana ze służbą zdrowia. Mowa na przykład o dostępności łóżek covidowych.

Kolejność wycofywania obostrzeń

Minister zdrowia Adam Niedzielski zdradził też, że w pierwszej kolejności prawdopodobnie obostrzenia zdjęte zostaną ze szkół podstawowych.

Do szkół być może wrócą dzieci z klas I-III. Nauka będzie się jednak odbywać w trybie hybrydowym. Oznacza to, że część lekcji będzie odbywać się stacjonarnie w szkole, a część pozostanie w trybie zdalnym.

Następnie mają zostać przywrócone niektóre usługi, w tym usługi fryzjerskie i kosmetyczne.

Kolejne na liście będą prawdopodobnie wielkopowierzchniowe sklepy budowlane i meblowe.

W przyszłości hotele, a na samym końcu kluby fitness i gastronomia.

"Potem handel wielkopowierzchniowy, sklepy budowlane i gdzieś w perspektywie pojawiają się hotele. Na końcu restauracje, fitnessy - wyliczał w Radiu Zet szef resortu zdrowia.

 Konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego 21.04.21

Dziś około godziny 11:00 lub przed godziną 12:00 ma odbyć się jednak konferencja, na której dowiemy się, jakie decyzje podjął rząd. Wszystkie zapowiedzi ministra zdrowia mogą się bowiem nie spełnić z uwagi na sztab osób, które te decyzje ma podjąć.

Jest więc szansa na to, że obostrzenia pozostaną niezmienione, zaostrzone, a być może zlikwidowana zostanie większa ich ilość, niż zapowiadano.

Agnieszka

true

Polecane