Messenger dla dzieci? Tak, poznaj Messenger Kids oraz jego funkcje

Katarzyna

Newsy

20.04.2021 18:57

Messenger dla dzieci? Tak, poznaj Messenger Kids oraz jego funkcje

Coraz więcej dzieci korzysta ze smartfonów oraz aplikacji dla nich dedykowanych. Sprawdźcie, więc czym jest Messenger Kids oraz jakie są jego funkcje!

Zdjęcie Messenger dla dzieci? Tak, poznaj Messenger Kids oraz jego funkcje #1

Era smartfonów

Dziś nikogo nie dziwi już widok małego dziecka ze smartfonem w ręku. Coraz młodsze dzieci posiadają smartfona i potrafią się nim obsługiwać, czasami bardziej biegle niż nie jeden dorosły. To powoduje, że dzieci mają nieograniczoną możliwość dostępu do Internetu oraz przeróżnych aplikacji.

Młode osoby zazwyczaj używają smartfona do komunikacji z rówieśnikami lub „czasoumilacza” poprzez granie w przeróżne gry czy oglądanie filmików.

Facebook i Messenger 

Jednym z najbardziej znanych komunikatorów jest Messenger, który współgra z portalem społecznościowym Facebook. Aby założy tam konto, trzeba mieć jednak ukończone 13 lat.

Dzięki tej aplikacji można prowadzić rozmowy tekstowe lub wideo, wrzucać fotorelacje lub uczestniczyć w czacie zbiorowym. Z biegiem czasu możliwości tej aplikacji się zwiększają, jednak nie wszystkie powinny być dostępne dla najmłodszych użytkowników. Aby ich chronić powstała jej dziecięca wersja, a mianowicie Messenger Kids.

Messenger Kids

Aplikacja Messenger Kids działa bez konieczności zakładania konta na portalu Facebook. Za jej pobranie nie trzeba też uiścić żadnej opłaty. Narzędzie to jest bezpieczne, ponieważ zastosowano w nim kontrolę rodzicielską.

Dzięki temu rodzic widzi, z kim rozmawia jego dziecko oraz jakie zdjęcia czy filmiki przesyła swoim rozmówcom, oraz samo otrzymuje. Rodzic ma też możliwość wglądu w to, co publikuje w Internecie jego pociecha. W tej aplikacji można stosować przeróżne naklejki, śmieszne filtry na twarz, czy emotikonki, które dzieci tak lubią.

Udogodnienia dla rodziców 

Dodatkowo komunikator ten nie zawiera zdjęć czy obrazków, które byłyby nieodpowiednie dla małych dzieci. Rodzic ma możliwość zdalnego wylogowania swojej pociechy z tego komunikatora, jak również musi zaakceptować kontakty, aby można było prowadzić z nimi rozmowę. Nikt „niepożądany” nie nawiąże więc z dzieckiem kontaktu.

Korzystać mogą z niego dzieci poniżej 13 roku życia, ale również i te starsze. Aplikacja nie zawiera reklam, a aplikacja nie może pozyskiwać w ten sposób danych swoich użytkowników.