Sklep outletowy Lidl. Co można w nim kupić?

Katarzyna

Newsy

19.04.2021 21:51

Sklep outletowy Lidl. Co można w nim kupić?

Sklep dyskontowy marketu spożywczego? Tak! Lidl otworzył swój pierwszy taki sklep.

Zdjęcie Sklep outletowy Lidl. Co można w nim kupić? #1

Outlet 

Outlet kojarzy nam się raczej jako sklep, gdzie można kupić używane ciuchy, meble czy sprzęt AGD. Okazuje się, że sklep outletowy może też otworzyć supermarket. W takim sklepie można kupić produkty po obniżonych cenach.

Sieć sklepów Lidl otworzyła swój pierwszy sklep outletowy.. Można w nim kupić wiele produktów po obniżonych cenach. Jest to prototyp i pierwszy taki sklep w sieci niemieckich marketów Lidl. Jak zaznacza Aleksndra Robaszkiewicz, która jest head of communications w Lidl Polska, jest to rozwiązanie testowe.

Nowy sklep na przeciwko 

Firma postanowiła wybudować nowy sklep naprzeciwko, a wynajmowaną dotąd powierzchnię przeznaczyć na outlet. Sklep mieści się na ulicy Aleksandra Kazimierskiego 1, a outlet na ulicy Ozimskiej 184 w Opolu. 

W sklepie outletowym Lidl nie znajdziemy jednak żywności. Znajdują się tam artykuły przemysłowe tj. odzież, sprzęt AGD i RTV, obuwie czy przedmioty do domu, czy ogrodu. W sklepie outletowym produkty te możemy upić nawet o 80% taniej niż w zwykłym sklepie.

Często są to końcówki serii czy ostatnie sztuki, które nie sprzedały się w regularnym sklepie. Produkty te są w pełni wartościowe i podlegają zasadom kupna i zwrotu tak samo, jak przedmioty z regularnych sklepów.

Biedronka też ma outlet

Takie rozwiązania wprowadziła już Biedronka, która z powodzeniem realizuje je od kilku lat. Pierwszy takie sklep powstał pod szyldem „Towaroteka”, jednak nie utrzymał się na rynku do dziś.

Powstały za to inne pod szyldem Biedronka Outlet w największych polskich miastach np. w Gdańsku, Poznaniu czy Lublinie, a na terenie całej Polski działa ich aż 18. Klienci cenią sobie możliwość zakupienia towaru po niższej cenie, gdzie towaru jest nowy i można go zwrócić tak jak ten kupiony w normalnym sklepie. 

Outlet Carrefour

Sieć sklepów Cafferour również zdecydowała się na otwarcie outletów, jednak zrobiła to w trochę inny sposób. W tych supermarketach istnieje po prostu wydzielona część, gdzie można kupić produkty w obniżonych cenach.

Wykorzystanie powierzchni supermarketów jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ firma ta nie generuje już takiej sprzedaży jak wcześniej, a uruchamianie dodatkowych sklepów tylko zwiększyłoby koszty firmy. W sferze outlet Caffefour również można kupić artykuły domowe, przemysłowe, sprzęt AGD czy zabawki po obniżonych cenach.