Czy czekają nas obostrzenia na majówkę?

Czy czekają nas obostrzenia na majówkę?

Wielkimi krokami zbliża się majówka, a turyści i branża hotelarska z niecierpliwością czekają na decyzję Rządu w sprawie poluzowania obostrzeń. Wiele osób zastanawia się czy hotele zostaną otwarte? Czy będą mogli wyjechać na tak wyczekiwany weekend majowy? Niestety nie mamy dobrych wiadomości…

Zdjęcie Czy czekają nas obostrzenia na majówkę? #1

Co z majówką?

Do majówki zostały niespełna trzy tygodnie. Zarówno turyści, hotele, jak i prywatni przedsiębiorcy oferujący pokoje i apartamenty na wynajem, z niecierpliwością czekają na informacje na temat restrykcji.

Do tej pory wszystko wskazywało na to, że tegoroczny majowy weekend spędzimy w zamknięciu. Mimo tego zarówno turyści, jak i branża hotelarska mieli nadzieję na poluzowanie obostrzeń. Dzisiejsza konferencja prasowa Ministra Zdrowia nie pozostawiła jednak żadnych złudzeń.

Przedłużenie obostrzeń do 25 kwietnia

Na środowej konferencji prasowej podjęto decyzję o przedłużeniu obowiązujących restrykcji o tydzień, do 25 kwietnia. Zdecydowano również o zamknięciu hoteli i obiektów noclegowych do 3 maja. Informacje podano odpowiednio wcześniej, aby uniknąć dylematów, co do podejmowania decyzji w związku z wyjazdami na weekend majowy.

Co się zmieni? Jakie obostrzenia zniesiono?

Istnieje jednak kilka wyjątków. Od poniedziałku 19 kwietnia wznowiona zostanie działalność żłobków i przedszkoli. Wróci też możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu w grupie do 25 osób. Pozostałe restrykcje pozostają bez zmian.

Minister Zdrowia o trzeciej fali i regionalizacji obostrzeń

Minister Zdrowia Adam Niedzielski powiedział na konferencji, że „Apogeum trzeciej fali, jeśli chodzi o liczbę zachorowań, mieliśmy w zeszłych tygodniach, a teraz ta fala przetacza się przez szpitale”. Dodał też, że „regionalizacja obostrzeń jest wręcz pewna". Dojdzie do tego, jeśli zakażeń w poszczególnych województwach spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy osób.

Kiedy zostanie zniesiony lockdown w Polsce?

Adam Niedzielski poinformował, że to, czy kolejne obostrzenia będą luzowane po 25 kwietnia, zależy od wielu czynników. Kryteria na jakie będzie zwracać uwagę Rząd przy podejmowaniu decyzji to: dzienna liczba nowych zakażeń, obłożenie szpitali oraz ilość zaszczepionych osób w wieku powyżej 60. roku życia.

Patrycja

Polecane