Kubeczek menstruacyjny - HIT dla kobiet. Gdy to przeczytasz zapragniesz go mieć!

Patrycja
Zdrowie
05.03.2021 13:34
Kubeczek menstruacyjny - HIT dla kobiet. Gdy to przeczytasz zapragniesz go mieć!

Kubeczki menstruacyjne w ostatnim czasie stają się coraz bardziej popularne. Stanowią doskonałą alternatywę dla tamponów i podpasek. Dowiedz się, jaki kubeczek wybrać, jak go używać i czy warto go stosować.

Zdjęcie Kubeczek menstruacyjny - HIT dla kobiet. Gdy to przeczytasz zapragniesz go mieć! #1

Hit dla kobiet!

Kubeczek menstruacyjny na świecie znany jest od lat, a  w Polsce w ostatnim czasie stał się prawdziwym hitem. Jest polecany przez wiele kobiet, które twierdzą, że całkiem odmienił ich życie i dzięki niemu miesiączka przestała być niekomfortowym doświadczeniem. Dowiedz się, czym właściwie jest kubeczek menstruacyjny.

Kubeczek menstruacyjny- co to jest?

Kubeczek menstruacyjny to pojemniczek w kształcie kieliszka, który zastępuje jednorazowe środki higieniczne, takie jak tampony, czy podpaski. Używany jest podczas menstruacji. Wykonany z elastycznego, wystarczająco miękkiego medycznego silikonu, całkowicie bezpiecznego dla ciała.

Jak działa kubeczek menstruacyjny?

Kubeczek menstruacyjny umieszczany jest w pochwie, gdzie zbiera wydzieliny oraz krew. Zapewnia komfort i bezpieczeństwo na co najmniej kilka godzin.

Zdjęcie Kubeczek menstruacyjny - HIT dla kobiet. Gdy to przeczytasz zapragniesz go mieć! #2

Czy warto go stosować?

Poznaj zalety stosowania kubeczka menstruacyjnego:

 • Zapewnia bezpieczeństwo i komfort aż do 12 godzin.
 • Produkowany jest z najwyższej jakości silikonu medycznego, jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia.
 • Nie zaburza naturalnej flory bakteryjnej, jest antyalergiczny.
 • Jego stosowanie jest higieniczne, na jego powierzchni nie osiadają bakterie i nie grozi powstawaniem szoku toksycznego, jak w przypadku tamponów.
 • Jest wielorazowy- wystarczy go wyjąć, opróżnić i umyć lub wysterylizować. Wtedy nadaje się do kolejnej aplikacji.
 • Jest wygodny- prawidłowo umieszczony kubeczek nie uwiera, ani się nie przesuwa, jest praktycznie niewyczuwalny.
 • Można go stosować każdego dnia miesiączki, zarówno w dzień, jak i w nocy. W czasie podróżowania, czy uprawiania sportu (biegania, pływania).
 • To oszczędność pieniędzy- choć jednorazowo kubeczek menstruacyjny to koszt od 50 do 150 złotych, to taka inwestycja zwraca się już po 4 miesiącach. Przy prawidłowym używaniu i odpowiedniej konserwacji, możesz go stosować nawet przez 5 lat. To bardzo ekonomiczny wybór!
 • Jest ekologiczny- jego stosowanie wpływa na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska. W ciągu całego życia przeciętna kobieta zużywa aż 10-15 tysięcy podpasek i tamponów! Oprócz tego kubeczek nie jest wykonany z plastiku i nie zawiera chemicznych dodatków.
Zdjęcie Kubeczek menstruacyjny - HIT dla kobiet. Gdy to przeczytasz zapragniesz go mieć! #3

Większość kobiet, która słyszała o kubeczku menstruacyjnym boi się jego pierwszej aplikacji. Prawdą jest jednak to, że jego śliska powierzchnia sprawia, że jego zaaplikowanie jest łatwiejsze niż w przypadku tamponu. 

Jak założyć kubeczek:

 • dokładnie umyj ręce, 
 • zegnij kubeczek w palcach, w taki sposób, aby ułożył się w literę c, s, lub w pąk róży, 
 • włóż kubeczek do pochwy ( znacznie płyciej niż tampon). 

Po włożeniu kubeczek powinien otworzyć się samoczynnie. 

Zdjęcie Kubeczek menstruacyjny - HIT dla kobiet. Gdy to przeczytasz zapragniesz go mieć! #4 Zdjęcie Kubeczek menstruacyjny - HIT dla kobiet. Gdy to przeczytasz zapragniesz go mieć! #5 Zdjęcie Kubeczek menstruacyjny - HIT dla kobiet. Gdy to przeczytasz zapragniesz go mieć! #6
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną