Podpaski wielorazowe- czy warto ich używać?

Patrycja

Zdrowie

24.03.2021 14:03

Podpaski wielorazowe- czy warto ich używać?

Podpaski wielorazowe to świetna alternatywa dla innych kobiecych środków higienicznych. Są wygodne, bardzo chłonne, łatwe w czyszczeniu, a także ekonomiczne i ekologiczne. Poznaj zalety używania wielorazowych podpasek. Dowiedz się, czy warto ich używać.

Zdjęcie Podpaski wielorazowe- czy warto ich używać? #1

Alternatywne środki higieniczne

Na rynku dostępnych jest sporo alternatywnych środków higienicznych dla kobiet. Kubeczki menstruacyjne, wielorazowe wkładki i podpaski są coraz chętniej wybierane przez kobiety. Są nie tylko wygodne, ale tez ekonomiczne i pozwalają dbać o środowisko naturalne.

Jakie są rodzaje wielorazowych podpasek?

Wielorazowe podpaski stworzono z myślą o ułatwieniu trudnych dni kobietom. Są wygodne, chłonne, zapewniają komfort i bezpieczeństwo na długo. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wielorazowych podpasek. Mogą być wykonane w całości z bawełny, bambusu, weluru, mikropolaru, coolmax, tworzyw syntetycznych lub z warstwą PUL (nieprzemakalnego materiału).

Jak prać podpaski wielorazowe?

Podpaski wielorazowe zapiera się ręcznie, tak samo jak przybrudzoną bieliznę. Najpierw należy spłukać je zimną wodą, a następnie można wyprać je ręcznie z dodatkiem środków do prania lub w pralce w temperaturze 40-60 stopni.

Zdjęcie Podpaski wielorazowe- czy warto ich używać? #2

Podpaski wielorazowe- czy warto używać?

  • Zapewniają bezpieczeństwo i komfort na długo. Wykonane są z wytrzymałych i chłonnych materiałów.
  • Podpaski nie odznaczają się pod bielizną i pozostają na właściwym miejscu, ponieważ zawierają skrzydełka zapinane na napkę. Są bardzo wygodne.
  • Podpaski są bezpieczne dla skóry. Wykonane w 100% z naturalnych tworzyw, nie powodują odparzeń i przynoszą ulgę dla skóry.
  • ekonomiczne! Przy właściwym stosowaniu i odpowiedniej pielęgnacji, możesz używać ich naprawdę długo. Koszt jednej podpaski to około 20- 30 złotych. Ich ceny różnią się w zależności od firmy i rozmiaru. Będziesz potrzebować około 10 podpasek, by regularnie je wymieniać i prać. Całkowity koszt to około 200-300 złotych, choć wydaje się wysoki, to pamiętaj, że zwróci się on w ciągu roku.
  • Wielorazowe podpaski są ekologiczne. W ciągu całego życia przeciętna kobieta zużywa aż 10-15 tysięcy podpasek i tamponów! Stosowanie wielorazowych środków higieny intymnej, jak wkładki i podpaski, pozwala dbać o środowisko naturalne i zmniejszyć ogromną ilość wytwarzanych śmieci.Zdjęcie Podpaski wielorazowe- czy warto ich używać? #3