Eko miesiączka? To możliwe!


                    Eko miesiączka? To możliwe!
29Lut

Miesiączka to pojęcie dobrze znane każdej kobiecie. Ostatnio przeprowadzono skrupulatne obliczenia dotyczące tego tematu. Okazało się, że w trakcie swojego życia statystyczna kobieta przechodzi około od 350 do 450 miesiączek. Wiąże się to oczywiście z zakupem potrzebnych środków higienicznych. Według obliczeń każda z nas wydaje przez całe życie od 10 do 36 tys. zł. Trzeba przyznać, że jest to już znacząca kwota. Jak wiadomo, coraz więcej ludzi zaczyna dbać o środowisko i być eko.

Zdjęcie Eko miesiączka? To możliwe! #1

Jak wiadomo podpaski i tampony nie są wielorazowe, co raczej nie wpływa pozytywnie na środowisko. W związku z tym kobiety coraz bardziej starają się być ekologiczne i zaczynają używać produktów wykonanych z surowców wtórnych. Czy da się miesiączkować w zgodzie z naturą? Sprawdźmy to!

Kubeczek menstruacyjny

Kubeczki menstruacyjne w obecnych czasach to najchętniej wybierana alternatywa dla zwykłych podpasek i tamponów. Kubeczki te wykonane są w różnych rozmiarach i kształtach dzięki czemu każda kobieta znajdzie odpowiedni dla siebie. Produkty te są wykonane z silikonu medycznego.

Jeśli odpowiednio je zaaplikujemy wtedy są one całkowicie niewyczuwalne, podobnie jak tampon. Mogą być one wykorzystywane nawet przez kilka lat, jeśli będą odpowiednio czyszczone i przechowywane. Jest to wielka oszczędność w porównaniu z jednorazowymi podpaskami czy tamponami.

Bielizna okresowa

Aby pomóc kobietom w tym ciężkim czasie coraz więcej producentów oferuje specjalistyczną bieliznę, która może być wykorzystywana podczas okresu. Chodzi tu przede wszystkim o majtki, które są w stanie wchłonąć krew menstruacyjną.

Z wyglądu nie różnią się one niczym od tradycyjnej bielizny. Majtki te posiadają odpowiednią wkładkę, która pochłania wydzielinę, dzięki czemu można je wykorzystywać wielokrotnie. Nadają się one do noszenia w dzień jak i w nocy. Jednak przeznaczone są one raczej dla kobiet, które nie mają zbyt obfitych miesiączek. Szacuje się, że taka bielizna może zastąpić nawet około 100 tamponów.

Zdjęcie Eko miesiączka? To możliwe! #2

Podpaski wielorazowe

Podpaski wielokrotnego użytku to bardzo dobry pomysł dla dziewcząt, które dopiero zaczynają przygodę z okresem. Powinna to być ich pierwsza ochrona podczas miesiączkowania. Rynek proponuje w tym temacie różne ich rodzaje i rozmiary. Dzięki temu każda dziewczyna znajdzie odpowiednie dla siebie. Niektóre podpaski mają wymienne wkładki inne ich nie posiadają. Można je prać w pralce w specjalnym woreczku lub ręcznie. Jeśli odpowiednio o nie zadbamy to będą mogły nam służyć nawet do 5 lat.

Zdjęcie Eko miesiączka? To możliwe! #3

Tampony z gąbki

To zamiennik dla zwykłych tamponów, jednak nie jest jeszcze tak bardzo znany i popularny jak kubeczki menstruacyjne. Produkty te są wykonane z miękkiej gąbki, która dostosowuje się do ciała i jest elastyczna. W przeciwieństwie do zwykłych tamponów, te z gąbki nie posiadają sznureczka.

Jeśli będziemy chciały go wyciągnąć należy włożyć palec w odpowiedni otwór. W takich tamponach z gąbki można uprawiać przeróżne sporty. Niektórzy ich producenci zapewniają, że można ich nawet używać podczas stosunku. Nie brudzą one członka partnera, jak również nie powinny sprawiać mu dyskomfortu.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja