Rząd ogłosił nowe obostrzenia. Podsumowanie konferencji prasowej

Patrycja
Zdrowie
24.02.2021 15:42
Rząd ogłosił nowe obostrzenia. Podsumowanie konferencji prasowej

Minister Zdrowia Adam Niedzielski na dzisiejszej konferencji ogłosił kolejne kroki w walce z pandemią koronawirusa. Dowiedz się, jakie obostrzenia zostały wprowadzone. Jakie zmiany nas czekają w najbliższych dniach?

Zdjęcie Rząd ogłosił nowe obostrzenia. Podsumowanie konferencji prasowej #1

Obostrzenia w Polsce (12-28 luty)

Od 12 lutego poluzowano część obostrzeń w Polsce. Warunkowo na dwa tygodnie, do 28 lutego, wznowiono działalność niektórych sektorów gospodarki.

Otwarte zostały hotele i miejsca noclegowe (w wielkości do 50% obłożenia miejsc), kina, teatry, filharmonie i opery w reżimie sanitarnym (do 50% obłożenia miejsc).

Możliwa była także aktywność sportowa na otwartych obiektach (stokach narciarskich, boiskach, kortach, basenach).

Wciąż zamknięte pozostały siłownie i kluby fitness, natomiast restauracje mogły oferować jedynie posiłki na wynos. Co zmieni się po dzisiejszej konferencji?

Trzecia fala koronawirusa się rozpędza

Minister Zdrowia Adam Niedzielski powiedział w środę na konferencji prasowej, że trzecia fala koronawirusa się rozpędza. Najbardziej dotknięte epidemią są województwa: warmińsko-mazurskie, pomorskie i kujawsko-pomorskie.

Tam obserwowanych jest również coraz więcej przypadków brytyjskiej mutacji COVID-19.

Zdjęcie Rząd ogłosił nowe obostrzenia. Podsumowanie konferencji prasowej #2

Konferencja prasowa rządu

Na dzisiejszej konferencji ogłoszono nowe obostrzenia. Ze względu na zróżnicowaną sytuację epidemiczną w poszczególnych częściach kraju, ministerstwo zdecydowało o regionalizacji obostrzeń.

Najgorzej sytuacja wygląda obecnie w województwie warmińsko-mazurskim i tam zostaną wprowadzone dodatkowe restrykcje.

Podsumowanie konferencji prasowej:

Od najbliższej soboty 27 lutego w całym kraju wciąż będą utrzymane obowiązujące do tej pory restrykcje. Poza jednym województwem, gdzie jest najgorsza sytuacja epidemiczna.

Zdjęcie Rząd ogłosił nowe obostrzenia. Podsumowanie konferencji prasowej #3

Regionalizacja obostrzeń

W województwie warmińsko-mazurskim zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia:- nauka w klasach 1-3 wróci do trybu zdalnego,- zamknięte zostaną również galerie handlowe, obiekty kultury, baseny, korty.

Zmiany na Warmii zostają na razie wprowadzone na okres dwóch tygodni.

Obostrzenia w sprawie południowych granic Polski

Oprócz tego wprowadzony zostanie obowiązek kwarantanny dla osób przekraczających południową granicę Polski. Warunkiem z jej zwolnienia będzie negatywny test na COVID-19 ważny max. 48 godzin.

Zmiany w zakrywaniu nosa i ust

Od 27 lutego wprowadzony zostanie obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Od soboty nie będzie można stosować szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.

 

Zdjęcie Rząd ogłosił nowe obostrzenia. Podsumowanie konferencji prasowej #4

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną