10 praktycznych zastosowań Amolu. Na co pomoże Amol?

Patrycja

Zdrowie

10.02.2021 11:46

10 praktycznych zastosowań Amolu. Na co pomoże Amol?

Amol to produkt od lat stosowany przez nasze prababcie, babcie, mamy a teraz przez nas. Nie dziwi fakt, że nadal cieszy się popularnościami- spokojnie możemy określić go mianem leku na wszystko. Sprawdźmy, w jakich konkretnie dolegliwościach warto po niego sięgnąć.

 

Amol to leczniczy produkt w postaci płynu, zawierający olejki eteryczne, mentol, etanol i wodę. Na sam początek weźmy pod lupę właściwości poszczególnych sadników:

 • Mentol daje uczucie chłodzenia, działa znieczulająco i odświeżająco. Stosowany wewnętrznie ma właściwości żółciopędne, żółciotwórcze i rozkurczowe.
 • Olejek cytronelowy działa antyseptycznie, pobudzająco i odświeżająco, a także delikatnie rozgrzewająco. Stosowany wewnętrznie łagodzi dolegliwości ze strony układu trawiennego.
 • Olejek cynamonowy działa rozgrzewająco i łagodząco. Stosowany wewnętrznie pobudza metabolizm i łagodzi dolegliwości trawienne.
 • Olejek z mięty pieprzowej działa odświeżająco, orzeźwiająco i chłodząco. Stosowany wewnętrznie pomaga łagodzić dolegliwości dyspeptyczne.
 • Olejek lawendowy działa łagodząco i uspokajająco, a także przeciwświądowo. Stosowany wewnętrznie łagodzi dolegliwości układu trawiennego, takie jak niestrawność, zgaga, wzdęcia czy wymioty.
 • Olejek cytrynowy działa odświeżająco i pobudzająco, a także łagodząco na skórę. Stosowany wewnętrznie neutralizuje nadmiar kwasów żołądkowych i łagodzi objawy przewlekłego i nawracającego bólu w nadbrzuszu.
 • Olejek goździkowy działa rozgrzewająco, łagodząco, uspakajająco i przeciwświądowo. Stosowany wewnętrznie reguluje procesy trawienne, łagodzi takie objawy jak ból nadbrzusza, nudności i wymioty.

Na co pomoże Amol?

1. Ból głowy

W przypadku bólu głowy, także migrenowego kilka kropli Amolu wmasowujemy w skronie. Zawarte w nim olejki ukoją ból i pozwolą się odprężyć. Czynność możemy powtórzyć kilka razy dziennie.

Zdjęcie 10 praktycznych zastosowań Amolu. Na co pomoże Amol? #1

2. Ból mięśni

Przy bólach mięśniowych nacieramy Amolem bolące miejsca. Dzięki właściwościom znieczulającym i chłodzącym pomoże złagodzić bóle reumatyczne, spowodowane chorobą, przemęczeniem czy zakwasy.

3. Przeziębienie

W przypadku przeziębienia możemy nacierać klatkę piersiową, skronie, szyję lub plecy kilka razy dziennie. Możemy także rozcieńczyć 15 kropli Amolu z herbatą lub wodą i pić trzy razy dziennie. Zawarte w Amolu zioła rozgrzeją nas i poprawią samopoczucie.

Zdjęcie 10 praktycznych zastosowań Amolu. Na co pomoże Amol? #2

4. Górne drogi oddechowe

Jeśli mamy problem z nieżytem nosa i katarem możemy nacierać Amolem klatę piersiową, plecy, skronie, kark. Możemy także wykonywać inhalacje parowe z jego użyciem. W przypadku bólu gardła i kaszlu  inhalacje pomogą oczyścić drogi oddechowe.

5. Ukąszenia owadów

Miejsca po ukąszeniach owadów należy przecierać wacikiem nasączonym Amolem kilka razy dziennie. Olejki w nim zwarte złagodzą swędzenie i ból w miejscu ukąszenia.

Zdjęcie 10 praktycznych zastosowań Amolu. Na co pomoże Amol? #3

6. Ból brzucha i żołądka

W bólowych dolegliwościach ze strony układu trawiennego możemy stosować 15 kropli Amolu rozcieńczonego np. z herbatą i cukrem. Jego rozkurczowe właściwości szybko i skutecznie złagodzą niepożądane dolegliwości.

7. Uczucie pełności i wzdęcia

15 kropli rozcieńczonego Amolu należy przyjmować trzy razy dziennie, jeśli mamy problemy ze strony układu pokarmowego. Preparat przyspiesza procesy trawienne,  niweluje uczucie pełności i działa rozkurczowo. Jeśli mamy problem z wzdęciami, stosujemy go tylko doraźnie.

Zdjęcie 10 praktycznych zastosowań Amolu. Na co pomoże Amol? #4

8. Mdłości

Jeśli dokuczają nam mdłości, możemy sięgnąć po Amol w dwóch wersjach: rozcieńczony płyn doustny lub nierozcieńczony preparat do nacierania czoła i skroni. W obu wydaniach działa równie skutecznie, a jeśli mdłości są naprawdę silne, możemy zastosować dwie metody jednocześnie.

9. Ból zęba

Jeśli boli nas ząb, możemy sobie pomóc zanim dotrzemy do dentysty. Miejscowe stosowanie Amolu w miejscu bólu uśmierzy go i pozwoli nam doczekać wizyty, której nie radzimy odwlekać.

Zdjęcie 10 praktycznych zastosowań Amolu. Na co pomoże Amol? #5

10. Złe samopoczucie i bezsenność

Amol spokojnie możemy stosować zewnętrznie w sytuacjach stresowych i wyczerpania nerwowego. W tym celu nacieramy nim skronie, czoło i klatkę piersiową. Olejki eteryczne pomogą nam zwalczyć stres. Również w problemach z bezsennością ich właściwości odprężające i rozluźniające są bardzo pomocne.