Ciągle jesteś na diecie i nie chudniesz? Może popełniasz jeden z tych błędów!

Patrycja

Dieta i żywienie

22.02.2021 21:40

Ciągle jesteś na diecie i nie chudniesz? Może popełniasz jeden z tych błędów!

Jesteś na diecie, zdrowo się odżywiasz, regularnie ćwiczysz, a mimo tego nie możesz osiągnąć wymarzonej wagi? Poznaj pułapki skutecznego odchudzania Dowiedz się, jakie czynniki nie pozwalają Ci pozbyć się zbędnych kilogramów.

Zdjęcie Pułapki odchudzania. Jak ich uniknąć? #1

Poznaj pułapki skutecznego odchudzania

Zapominasz o śniadaniu

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia i warto o nim pamiętać. Dzięki zdrowemu śniadaniu, które będzie zawierać odpowiednią ilość składników odżywczych, zyskamy siły i energię na cały dzień.

Spożywając rano zrównoważony posiłek, w ciągu dnia nie będziemy odczuwać głodu i unikniemy sięgania po niezdrowe przekąski.

Codziennie się ważysz

Codziennie wchodzenia na wagę i sprawdzanie efektów odchudzania, może łatwo zniechęcić, zwłaszcza, gdy tak szybko się ona nie zmienia. Eksperci żywieniowi jednogłośnie twierdzą, że to nie waga, a utrata centymetrów oznacza, że zaczęłaś tracić tłuszcz.

Nie zniechęcaj się, gdy nie widzisz postępów na wadze. O utracie zbędnych kilogramów świadczą też inne czynniki, jak większa ilość energii czy obwód talii.

Zdjęcie Pułapki odchudzania. Jak ich uniknąć? #2

Wydaje Ci się, że jesz mało

Masz wrażenie, że wcale nie jesz dużo. Niestety subiektywne odczucia mogą być złudne, liczy się energetyczna wartość pokarmu. Być może sięgasz po produkty kiepskiej jakości, które Twój organizm trawi dłużej i dostarczają pustych kalorii.

Sięgasz po wysoko przetworzoną żywność

Wydaje Ci się, że utrzymujesz dietę, ponieważ wartość kaloryczna spożywanych posiłków się zgadza. Zamiast zdrowych, pełnowartościowych produktów, sięgasz po wysoko przetworzoną żywność.

Węglowodany, niezdrowe tłuszcze, cukry nie tylko negatywnie wpływają na Twoją dietę, ale są pozbawione niezbędnych dla zdrowia składników odżywczych. Wyeliminuj ze swojej diety wysoko przetworzoną żywność typu fast food, czy instant.

Zdjęcie Pułapki odchudzania. Jak ich uniknąć? #3

Źle o sobie myślisz

Pamiętaj, że odchudzanie jest złożonym procesem, który wymaga mnóstwo czasu i wysiłku. Nie myśl osobie źle, gdy zaliczysz drobne potknięcie: zjesz coś słodkiego lub pominiesz trening. Postaraj się zaakceptować swoje ciało i nie bądź wobec siebie taki krytyczny.

Za mało sypiasz

Z naukowych badań wynika, że osoby, które się nie wysypiają są bardziej narażone na otyłość. Dzieje się tak dlatego, ze podczas zbyt krótkiego snu, w naszym organizmie wzrasta poziom hormonu gremliny, która jest odpowiedzialna za uczucie głodu.

Z kolei spada poziom hormonu leptyny, odpowiadającego za uczucie sytości.

Masz za mało ruchu

Staraj się regularnie się ruszać. Ćwicz co najmniej 3 razy w tygodniu przez 45 minut, wtedy zaczniesz zauważać efekty! Siedzący tryb życia i mała ilość ruchu to największy sprzymierzeńcy otyłości.