Surowe obostrzenia powracają? Dojdzie do zamknięcia granic?

Surowe obostrzenia powracają? Dojdzie do zamknięcia granic?

Uciążliwe restrykcje mogą zacząć obowiązywać lada moment. Rząd planuje zaostrzenie zakazów i nakazów związanych z pandemią. Jak może wyglądać sytuacja w Polsce już niedługo?

Zdjęcie Surowe obostrzenia powracają? Dojdzie do zamknięcia granic? #1

Trzecia fala koronawirusa

Rząd już od dawna i otwarcie mówi o tym, że nadchodzi trzecia fala koronawirusa. W Polsce w ostatnich dniach pojawił się również gwałtowny wzrost chorych na COVID-19. Co więcej, mamy obecnie do czyniania w pojawieniem się wielu nowych mutacji wirusa SARS-CoV-2. 

Na konferencji mnister zdrowia zapytany został również o to, kiedy nadejdzie trzecia fala koronawirus.

"To jest marzec - kwiecień, to jest raczej kwestia miesiąca" - odpowiedział. Według ministra zdrowia "kluczowe jest tempo rozwijania się pandemii, bo przeszliśmy ze skali kilkaset przypadków więcej z tygodnia więcej na kilka tysięcy więcej z tygodnia na tydzień". "Tutaj najważniejsze jest (...) w jakiej skali będzie to narastało. Jeśli ta dynamika będzie rosła, będziemy podejmowali decyzje w sprawie obostrzeń" - dodał.

Podejrzewa się więc, że władze będą chciały zaostrzyć obostrzenia. Na co konkretnie się zdecydują? Do informacji na ten temat dotarła “Rzeczpospolita”. 

Granice

Magazyn “Rzeczpospolita” informuje w swoim artykule, że rząd planuje zamknąć granicę. Co więcej, władze chcą, aby każdy kto przekracza granicę z Polską musiał okazać negatywny test na COVID-19. 

Mowa nie tylko o transporcie publicznym, ale również o prywatnych samochodach. 

Hotele

Z innych doniesień można również wywnioskować, że hotele mają zostać zamknięte dla osób poniżej 18 roku życia. Szkoły natomiast mają pozostać otwarte.

Przyłbice

Rządowi nie podoba się również noszenie przyłbic zamiast maseczek. Rządzący chcą zakazać zakrywania nosa i ust szalikiem, chustą lub przyłbicą, a nakazać zakrywanie ich jedynie odpowiednimi maseczkami.

Według nich jest to najskuteczniejsza metoda ochrony przed wirusem i dalszym rozprzestrzenianiem się pandemii.

"Rząd chce zaostrzyć restrykcje, zamknąć granice i zakazać przyłbic. Klasy IV–VIII nie wrócą do szkół" – podaje dziennik “Rzeczpospolita”. 

Kiedy wprowadzone zostaną nowe obostrzenia?

Rząd zapowiedział, że konkretne obostrzenia zostaną ogłoszone do środy 24.02. 

Agnieszka

true

Polecane