Lifestyle

Mroźna zima w Teksasie. Prezydent USA podpisuje ważny dokument

Katarzyna

Feb. 20, 2021, 9:52 p.m.

Mroźna zima w Teksasie. Prezydent USA podpisuje ważny dokument

W tym roku mieliśmy atak prawdziwej zimy, ponieważ temperatura spadała nawet do -20 stopni Celsjusza. Teksas również nawiedziła zima, która miała jednak bardziej tragiczne skutki.

Zdjęcie Mroźna zima w Teksasie. Prezydent USA podpisuje ważny dokument #1

Mroźna zima

W tym roku zima zaskoczyła wiele krajów i nie wszystkie z nich były na to przygotowane. Obfite opady śniegu i tęgie mrozy pokazały, że z naturą nie ma żartów. W niektórych miejscach w Polsce w nocy temperatura spadła nawet do -20 stopni Celsjusza. W naszym kraju doszło również do kilku większych awarii w dostawach ogrzewania, przez co kilkanaście osiedli w kraju było pozbawionych ciepła. Na szczęście dość szybko uporano się z awariami, a ludzie znów mieli ciepłe grzejniki.

Zima w Teksasie

Trudne warunki pogodowe w Teksasie sprawiły, że wiele osób nie miało prądu lub dostępu do bieżącej wody. Miały tam miejsca nawet burze śnieżne, które spowodowały wiele zniszczeń. Stan ten nie był przygotowany na takie warunki pogodowe, więc w początkowych dniach ludzie, jak i instytucje publiczne musiały się zorganizować, aby przetrwać ten trudny czas. Centers for Disease Control and Prevention (CDC) poinformowało, że przerwy w dostawie energii wpłynęły też na pracę oczyszczalni wody. Apelowano co mieszkańców, że do mycia zębów i picia nadaje się wyłącznie przegotowana woda z kranu lub butelkowana.

Ofiary śmiertelne

W wyniku trudnych warunków pogodowych w Teksasie zginęło 21 osób. Część z nich nie miała lub nadal nie ma dostępu do prądu, wody pitnej oraz ogrzewania. W ubiegły piątek problemy z dostawą wody miała nawet połowa mieszkańców tego stanu. Tak mroźne zimy nie było już tam od 30 lat, a więc tak mieszkańcy byli zaskoczeni ową aurą.

Taksas nawiedziała katastrofa

Prezydent USA Joe Biden zatwierdził deklarację, gdzie uznał, że Teksas został nawiedzony przez poważną katastrofę. Taką informację podała w Federalna Agencja Zarządzania Kryzysowego (FEMA). Taka decyzja powoduje, że stan ten będzie mógł skorzystać z funduszy federalnych. Dzięki temu będzie można przeznaczać z nich pieniądze na budowę tymczasowych mieszkań, naprawę domów, które można jeszcze naprawić oraz tanie pożyczki, które wspomogą osoby poszkodowane w wyniku tych trudnych warunków pogodowych.