Dziś ruszyły szczepienia 70+. Chaos przed przychodniami. Infolinia nie działa

Dziś ruszyły szczepienia 70+. Chaos przed przychodniami. Infolinia nie działa

Dziś od godziny 6:00 rano na szczepienia przeciwko COVIS-19 mogą zapisywać się osoby powyżej 70 roku życia. Niestety tylko w teorii, ponieważ od już od momentu rozpoczęcia telefonicznej rejestracji infolinia nie działa. Co więcej, przed przychodniami w Polsce ustawiły się długie kolejki seniorów. 

Zdjęcie Dziś ruszyły szczepienia 70+. Chaos przed przychodniami. Infolinia nie działa #1

Rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19

Szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 70 roku życia rozpoczęły się 22.01.2021. Zarejestrować można się poprzez Internetowe Konto Pacjenta, specjalną infolinię pod numerem 989 lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Rzecz jasna osoby starsze, mniej obeznane w nowych technologiach wybierają najczęściej dwie ostatnie możliwości - telefon na infolinię lub udanie się do punktu szczepień. Niestety, od rana infolinią nie działa, a przed przychodniami tworzą się kolejki. W niektórych punktach szczepień już nie ma terminów na szczepienie do końca marca.

"Seniorzy 70+ próbują zapisać się na szczepienie - terminów nie ma do końca marca np. w Dolmedzie ale w rejestracji  są umawiani na luty i marzec ale  do innych placówek gdzie wolne miejsca jeszcze są"

Zdjęcie Dziś ruszyły szczepienia 70+. Chaos przed przychodniami. Infolinia nie działa #2
Twitter

Co więcej, niektórzy internauci donoszą, że można było zaszczepić się wcześniej, już w nocy. Niestety rząd nie podał tej informacji do opinii publicznej. Stąd niektóre osoby, które dzwoniły na infolinię dziś o 6:00 usłyszały komunikat o braku miejsc.

"Próbowałem zapisać mamę 70+ na szczepienie. Zapisy od 6:00. Dzwonię, połączyłem się z konsultantka od razu- brak miejsc. Wszędzie. Podobno można było sie już zapisać w nocy i terminy poznikały. Świetnie... #szczepimysie próbuje bezpośrednio w przychodni- zajęte..." - komentuje Piotrek. 

Zdjęcie Dziś ruszyły szczepienia 70+. Chaos przed przychodniami. Infolinia nie działa #3
Twitter

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera tłumaczy

Michał Dworczyk przyznał, że PESELe osób powyżej 70 roku życia wprowadzane były do systemu od północy. Oznacza to, że część osób mogła zarejestrować się wcześniej. Dodaje, że w ciągu 90 minut od oficjalnego rozpoczęcia zapisów przez infolinię i internet na szczepienie zarejestrowały się 66 tysięcy osób. To mogło spowodować obciążenie infolinii. 

Dziś odbędzie się konferencja prasowa w tej sprawie.

Zdjęcie Dziś ruszyły szczepienia 70+. Chaos przed przychodniami. Infolinia nie działa #4
Twitter
Agnieszka

true

Polecane