Poznaj sposób na nachalnych telemarketerów

Patrycja

Newsy

19.01.2021 11:27

Poznaj sposób na nachalnych telemarketerów

Męczą Cię ciągłe telefony z propozycjami zakupu nowego produktu, skorzystania z promocji lub wzięcia udziału w pokazie reklamowym? Masz dość nachalnych telemarketerów? Poznaj sposób na to, aby przestali do Ciebie dzwonić!

Zdjęcie Poznaj sposób na nachalnych telemarketerów #1

Masz dość natarczywych telemarketerów?

Nękają Cię telefony od natarczywych telemarketów? Masz dość rozmów z nimi? Marnują Twój czas, próbując namówić na zakup przeróżnych produktów, usług lub wzięcie udziału w spotkaniu, czy prezentacji? Poznaj skuteczne sposoby na to, jak się przed nimi bronić!

RODO- przewaga nad telemarketerami

Zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO) z 2016 roku, telemarketerzy mogą dzwonić o nas jedynie w kilku konkretnych przypadkach. Mimo to zdarza się, że i tak kontaktują się z nami, natarczywie proponując zakup różnego rodzaju produktów i usług.

Sposoby na nachalnych telemarketerów

Chcesz uniknąć rozmów z nachalnymi telemarketerami? Zapoznaj się ze skutecznymi sposobami, które Cię przed nimi ochronią.

Sprawdzaj, gdzie udostępniasz swoje dane

Korzystając z różnych usług, często akceptujemy regulaminy i wyrażamy zgodę na udostępnianie naszych danych osobowych. Zawsze dokładnie czytaj, komu przekazujesz takie informacje. Część klauzuli zawiera informacje o przekazywaniu informacji o nas do partnerów usługodawcy. Więc jeśli dzwoniący do nas reprezentuje nieznaną nam firmę, może mieć dostęp do naszych danych zgodnie z prawem.  

Zadaj te pytania na początku rozmowy

Dzwoni do Ciebie nieznany numer? Jeśli to telemarketer, na początku rozmowy zadaj mu następujące pytania: kto jest administratorem danych osobowych w firmie, skąd ona posiada nasz numer telefonu i czy ma naszą zgodę na marketing bezpośredni.

Zdjęcie Poznaj sposób na nachalnych telemarketerów #2

Numer wygenerowany losowo?

Jeśli telemarketer odpowie, że nasz numer został wygenerowany losowo przez komputer, raczej nie jest to prawda. Taki system nie jest zgodny z prawem! Jeśli telemarketer będzie wyjątkowo nachalny, poinformuj go o tym, że zgłosisz sprawę do UODO (Urząd Ochrony Danych Osobowych) i UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej). To szybko zakończy niechcianą rozmowę!

Bądź kulturalny mimo wszystko

Pamiętaj, żeby podczas rozmów z telemarketerami zachować kulturę, ponieważ po drugiej stronie słuchawki jest człowiek, który po prostu wykonuje swoją pracę. Jego celem nie jest natarczywe nękanie Twojej osoby, dlatego nie powinniśmy się na nim wyżywać. Jeśli nie chcesz rozmawiać, zakończ rozmowę od razu, informując, że nie życzysz sobie dalszego kontaktu. Blokuj takie numery, aby w przyszłości nie mogły już do Ciebie dzwonić.