10 nietypowych zastosowań tabletek do zmywarki

10 nietypowych zastosowań tabletek do zmywarki

Wszyscy, którzy posiadają w swoim domu zmywarkę stosują specjalne tabletki. Jednak nie wszyscy wiedzą, że tabletki do zmywarki mają także inne bardzo ciekawe zastosowania. Dzisiaj przedstawimy kilka nietypowych zastosowań, które mogą ułatwić Ci wiele czynności. Niektóre z nich Cię zaskoczą!

Zdjęcie 10 nietypowych zastosowań tabletek do zmywarki #1

1. Czyszczenie pralki

Jeżeli chcesz odpowiednio zadbać o kondycję swojej pralki, to możesz do tego użyć tabletek do zmywarki. To naprawdę bardzo dobry środek konserwujący. Dzięki nim wyczyścisz także pralkę od środka. Jak to zrobić? Włóż do pralki dwie tabletki do zmywarki i uruchom pranie na 60°. W ten prosty sposób, wyczyścisz nawet najbardziej niedostępne zakamarki.

2. Wybielanie tkanin

Tabletki do zmywarki mogą zostać użyte zamiast wybielacza, podczas prania białych tkanin. Jeśli chcesz przywrócić śnieżną biel delikatnym ubraniom, bez obawy o zniszczenie ich mocnym odplamiaczem, wrzuć do pralki jedną tabletkę zmywarki. Efekt gwarantowany!

Zdjęcie 10 nietypowych zastosowań tabletek do zmywarki #2

3.  Mocno zabrudzone naczynia

Tabletka do zmywarki może zostać wykorzystana do czyszczenia mocno zabrudzonych naczyń. Jeśli odstawiłeś do zlewu przypaloną patelnię lub garnek, aby się namoczyły i łatwej było je potem umyć, to dodaj do gorącej wody pokruszoną tabletkę do zmywarki. Pozostaw na noc i uniknij szorowania naczyń! Tabletka pomoże rozpuścić nawet najbardziej zaschnięty brud i pozbyć się tłustych plam.

4. Polerowanie sztućców

Tabletki do zmywarki przywrócą blask Twoim sztućcom. Rozpuść jedną tabletkę w misce z gorącą wodą i włóż tam metalowe sztućce. Pozostaw je na noc, a rano je wpłucz czystą wodą, wytrzyj do sucha i ciesz się ich nowym blaskiem.

Zdjęcie 10 nietypowych zastosowań tabletek do zmywarki #3

5. Osad na kubkach

Na Twoich kubkach gromadzi się nieestetyczny osad, którego trudno się pozbyć? To pozostałość po mocnej herbacie i kawie. Namocz kubki w gorącej wodzie z dodatkiem tabletki do zmywarki, a brzydki osad zniknie.

6. Blacha do pieczenia

Jeżeli masz w swoim piekarniku naprawdę brudną blachę, to stosując jedną tabletkę do zmywarki, możesz w prosty sposób ją doczyścić. Jak to zrobić? Na blachę połóż jedną tabletkę do zmywarki i zalej ją wrzątkiem. Odczekaj dwie godziny. Po tym czasie wylej wodę z blachy i przetrzyj blachę wilgotną gąbką. Zobaczysz, że poradzisz sobie z nawet najbardziej przypalonym brudem.

7. Czyszczenie piekarnika

Tabletki do zmywarki pomogą także w czyszczeniu spalenizny i nagromadzonego brudu w piekarniku. Tabletkę rozpuść w gorącej wodzie i ścierką przetrzyj wnętrze lekko nagrzanego piekarnika. Dzięki temu parująca woda wraz z tabletką, zmiękczy tłuszcz i usunie zabrudzenia na jego ściankach.

Zdjęcie 10 nietypowych zastosowań tabletek do zmywarki #4

8. Meble ogrodowe

Do wiadra z gorącą wodą wrzuć jedną tabletkę do zmywarki. Następnie przy pomocy szorstkiej gąbki wyczyść meble ogrodowe. Tabletka do zmywarki posiada właściwości konserwujące, które nie tylko doczyszczą zabrudzone meble, ale także ochronią je przed kurzem i gromadzącym się brudem.

9. Odświeżenie muszli WC

Jeżeli w muszli toaletowej zgromadził się brzydki osad, to wrzuć do niej jedną tabletkę do zmywarki i poczekaj aż się rozpuści. Następnie weź szczotkę i wyszoruj muszlę. Na koniec spuść wodę. Zobaczysz, że tabletka do zmywarki poradzi sobie nawet z bardzo pożółkłą toaletą.

Zdjęcie 10 nietypowych zastosowań tabletek do zmywarki #5

10. Mycie śmietnika

Wiele osób nie widzi potrzeby mycia kosza na śmieci. To duży błąd! Soki wyciekające z worków i resztki odpadów, sprawiają, że gromadzi się w nim wiele zanieczyszczeń, bakterii, grzybów i pleśni, które mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Wrzuć do śmietnika tabletkę do zmywarki, zalej go gorącą wodą i pozostaw na kilka godzin. Skutecznie pozbędziesz się zanieczyszczeń!

 

 

Krzysztof

Polecane