Czego można się spodziewać w pierwszym roku małżeństwa?

Patrycja
Newsy
12.01.2021 12:08
Czego można się spodziewać w pierwszym roku małżeństwa?

Ślub to przełomowy moment w życiu każdej pary. Rozpoczęcie wspólnego życia i wejście na nową drogę, czasem może wiązać się z różnymi trudnościami. Jak naprawdę wygląda pierwszy rok małżeństwa i czego możesz się spodziewać? Dowiesz się z poniższego artykułu!

Zdjęcie Czego można się spodziewać w pierwszym roku małżeństwa? #1

Pierwszy rok małżeństwa – czego można się spodziewać?

Psychologowie i terapeuci jednogłośnie twierdzą, że pierwszy rok małżeństwa dla wielu par może stanowić wyzwanie dla związku. To czas na skonfrontowanie naszych oczekiwań z rzeczywistością. Dowiedz się, czego możesz spodziewać się na początku nowej drogi życiowej?

Wspólne mieszkanie po ślubie

Wiele par decyduje się na mieszkanie ze sobą na długo przed ślubem, ale niektóre czekają do momentu zawarcia małżeństwa. Przeprowadzka w nowe miejsce i wspólne zamieszkanie ze sobą po raz pierwszy, może wywołać wiele stresu i nerwów.

Jeśli do tej pory nie mieszkałaś ze swoją drugą połówka, przygotuj się na to, że będziecie musieli dogadać się w wielu codziennych życiowych kwestiach, takich jak dzielenie domowych obowiązków, finanse, spędzanie wolnego czasu. Być może dopiero wtedy odkryjecie, że się różnicie i macie inne podejście do codziennych kwestii.

Zdjęcie Czego można się spodziewać w pierwszym roku małżeństwa? #2

Codzienna rutyna

Emocje po ślubie i przyjęciu weselnym zdążyły już nieco opaść i nadszedł czas na rozpoczęcie wspólnego życia. Praca i codzienne domowe obowiązki sprawiają, że w nasz związek może wkraść się nuda i rutyna. Jesteśmy zabiegani, zapracowani i przytłoczeni. Nie pozwólmy, by to negatywnie wpłynęło na nasz związek. Starajmy się spędzać ze sobą więcej czasu i go urozmaicać. Może wspólne przygotowanie kolacji i romantyczny wieczór z partnerem?

Brak czasu

Zdarza się, że podczas tygodnia praktycznie nie mamy dla siebie czasu, a w weekendy chcemy odpocząć i złapać oddech. Choć często żyjemy w biegu i nie mamy na nic czasu, nie zapominajmy o swoim partnerze i dbaniu o naszą relację. Postarajmy się spędzać wspólne chwile, porozmawiać ze sobą każdego dnia przy śniadaniu lub kolacji, a w weekend znaleźć dla siebie więcej czasu i wybrać się na wspólna wycieczkę, kolację lub do kina.

Kłótnie o drobiazgi

W każdym związku i małżeństwie dochodzi do sprzeczek i kłótni. Mogą to być spory o drobiazgi lub poważniejsze problemy. Pamiętajmy o tym, żeby na siebie nie krzyczeć, nie używać wulgarnych słów, unikać wzajemnego obrażania i krytykowania. Postarajmy się powściągnąć emocje, wysłuchać partnera i przedstawić swoje racje w spokojnej rozmowie. Stara rada mówi: „Nigdy nie idź do łóżka pokłócony"- warto się jej trzymać.

 

Zdjęcie Czego można się spodziewać w pierwszym roku małżeństwa? #3

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną