Jak poznać, że związek się rozpada? Rozpoznaj te znaki

Jak poznać, że związek się rozpada? Rozpoznaj te znaki

Nie każdy związek to deklaracja, że będzie się z dana osobą do końca życia. Czasami uczucia się wypalają i nie czujemy już chęci do dalszego tworzenia w związku z daną osobą. Jak więc rozpoznać, że dany związek "chyli się ku upadkowi"? Poznajcie kilka znaków końca związku!

Zdjęcie Jak rozpoznać, że związek się rozpada? Poznaj kilka znaków rozpadu związku #1

Rozpad związku 

Nie każdy pierwszy partner/partnerka są tymi do końca życia. Na początku jest fajnie, poznajecie się i odkrywacie od początku. Szczęście miesza się z ekscytacją poznawania nowej osoby. Nie zawsze jednak to wystarczy, aby tworzyć szczęśliwy związek. Wtedy decydujemy się o jego zakończeniu, ponieważ "to nie to". Zawsze szczęśliwe zakończenia występują tylko w bajkach i filmach romantycznych.

Czasami jedna ze stron szybciej podejmuje decyzję, że chce zakończyć ten związek. Poniższe zachowania oznaczają, że decyzja ta została już podjęta, ale jeszcze nieoznajmiona drugiej stronie.

Brak planów na przyszłość

Gdy obie strony zgodnie twierdzą, że chcą spędzić ze sobą resztę życia, wtedy zaczynają rozmawiać o przyszłości i snuć wspólne plany. Wspólne zamieszkanie, ślub czy dzieci to tematy dla zgodnych i szczęśliwych par. Jeśli jednak w waszej relacji coraz rzadziej porusza się te tematy, a ich rozpoczęcie wywołuje w drugiej osobie gniew i niechęć, to oznaka, że ten związek za niedługo dobiegnie końca.

Coraz mniejszy kontakt

Na początku chcemy spędzać każdą wolną chwilą z drugą połówką. Jest tyle tematów i rzeczy, które można wspólnie poruszyć czy zrobić. Z biegiem czasu, gdy jedna ze stron nie jest już zainteresowana drugą osobą, to chce z nią spędzać coraz mniej czasu. Zanikanie kontaktu lub jego unikanie przez jedną ze stron oznacza, że związek ten raczej się już bardziej nie rozwinie, a wręcz przeciwnie chyli się raczej ku końcowi.

Częstsze kłótnie

Jeśli w waszym związku pojawiają się coraz częściej kłótnie i niezgodności to znak, że zaczyna się coś w nim psuć. Wiadomo, że każda para od czasu do czasu się kłóci, ale jeśli robicie to już nawet publicznie, to oznacza, że nie obchodzą już was wasze uczucia. Jeśli kłótnie zaczynają się coraz częściej i już od małych spraw, a później przeradzają się w mocną wymianę zdań, to taki związek nie ma raczej przyszłości.

Zdjęcie Jak rozpoznać, że związek się rozpada? Poznaj kilka znaków rozpadu związku #2

Osobne plany

Na początku wszystko robiliście razem i byliście nierozłączni. Dobrze czuliście się w swoim towarzystwie i dogadywaliście. Jeśli teraz już tak nie jest, a wasze plany się rozmijają, niż schodzą, to oznacza, że ten związek długo już nie wytrzyma. Zamiast się zbliżać, to oddalacie się i szukacie okazji, aby uniknąć drugiej osoby. Takie zachowanie nie wróży dobrze dla waszego związku.

Coraz większe tajemnice

Na początku wszystko robiliście razem i spędzaliście czas ze sobą w jak największym stopniu. Jeśli teraz zaczyna się to zmieniać, a partner zaczyna mieć tajemnice i nie jest to dobrym omen. Samotne wychodzenie z domu, rozmowy czy SMS-y na boku oznaczają, że partner zaczyna mieć inne życie, niż te obecne. Jeśli unika odpowiedzi na pytania, co robił, czy z kim się spotkał, to jest to oznaka końca waszego związku.

Zdjęcie Jak rozpoznać, że związek się rozpada? Poznaj kilka znaków rozpadu związku #3
Katarzyna

Polecane