Gdzie można lecieć na wakacje bez testów na koronawirusa?

Gdzie można lecieć na wakacje bez testów na koronawirusa?

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów. Ograniczenia i nakazy spowodowały, że każdy z nas musiał przeorganizować swoje życie i dostosować się do panującej sytuacji. Państwa w najgorszym okresie pozamykały swoje granice, a linie lotnicze zawiesiły większość lotów. Wiele wakacji i podróży zostało odwołanych, dlatego coraz bardziej nam ich brakuje. Później znajdziecie więc listę krajów, do których państwo obecnie nie zakazuje lotów.

Zdjęcie Gdzie można lecieć na wakacje bez testów na koronawirusa? #1

Przekładane wakacje

Każdy z nas lubi sobie odpocząć na wakacjach. Poleżeć w ciepłym słońcu, czy pić drinki z parasolką i leniuchować. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że tegoroczne wakacje mogliśmy co najwyżej spędzić w ojczyźnie, ponieważ państwo zakazało wiele lotów do innych krajów. Wielu z nas odstrasza zapewne widmo kwarantanny czy robienia testu na koronawirusa, dlatego rezygnujemy z jakichkolwiek wyjazdów za granice. Poniżej znajdziecie listę krajów, do których można się wybrać bez wykonywania testu oraz odbywania kwarantanny.

Zakaz lotów do dwóch krajów

Przepisy, które aktualnie obowiązują w kwestii zakazu lotów, obejmują tylko dwa kraje, a mianowicie Wielką Brytanię oraz Irlandię Północną, gdzie wykryto nowe ogniska zakażeń nową odmianą koronawirusa. Według Rozporządzania Rady Ministrów z dnia 21.12.2020 znów wprowadzono 10-dniową kwarantannę dla osób, które wracają do kraju transportem zorganizowanym od dnia 28.12.2020 do 17.01.2021. Z obowiązkowej izolacji zwolnione są tylko osoby, które zaszczepiły się już przeciwko koronawirusowi, przeszły hospitalizację lub odbyły izolację w warunkach domowych, po wcześniejszym zakażaniu się wirusem z Wuhan.

Zdjęcie Gdzie można lecieć na wakacje bez testów na koronawirusa? #2

Kierunki wakacji w styczniu

Zmiany, jakie państwo wprowadza w przepisach, mogą spowodować spory zamęt w głowach przyszłych podróżników. Dlatego poniżej znajduje się lista krajów, które zapraszają turystów na wakacje w styczniu:

-Albania,

-Bułgaria,

-Chorwacja,

-Dominikana,

-Egipt,

-Grecja,

-Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie,

-Luksemburg,

-Kenia,

-Kostaryka,

-Kuba,

-Malediwy,

-Malta,

-Meksyk,

-Włochy,

-Wyspy Zielonego Przylądka,

-Tanzania i ZanzibarZjednoczone,

-Emiraty Arabskie.

Zdjęcie Gdzie można lecieć na wakacje bez testów na koronawirusa? #3

Brak kwarantanny

Odbywanie kwarantanny po przylocie do danego kraju mocno zniechęcało turystów, którzy lecieli zwiedzać kraj, a nie siedzieć tam w hotelu. Na szczęście większość krajów już zrezygnowała z tej formy zabezpieczania się przed koronawirusem. Dziś do wielu z nich możemy lecieć bez obaw, że zostaniemy skierowani tam na przymusową kwarantanną. Państwa, które zrezygnowały z izolacji dla przyjeżdżających turystów to:

-Albania,

-Bułgaria,

-Chorwacja,

-Dominikana,

-Egipt,

-Hiszpania i Wyspy Kanaryjskie,

-Kenia,

-Kostaryka,

-Kuba,

-Malta,

-Portugalia i Madera,

-Szwecja,

-Tanzania i Zanzibar

Wyjazd bez testu na koronawirusa

Test na koronawirusa również nie każdy z nas chce robić, a niektóre kraje lub linie lotnicze ich wymagają. Są jednak kraje, które kuszą piękną pogodą oraz możliwością przyjazdu bez potrzeby robienia testu na COVID-19. Na pewno jest to miła “odskocznia” od mokrej i zimnej aury za oknem. Do poniższych krajów nie musimy wybierać się na test, ponieważ nie jest on tam obowiązkowy. Takie zasady panują w:

-Albanii,

-Bułgarii,

-Chorwacji,

-Dominikanie,

-Kostaryce,

-Luksemburgu,

-Meksyku,

- Zanzibar,

-Szwajcarii,

-Szwecji.

Zdjęcie Gdzie można lecieć na wakacje bez testów na koronawirusa? #4

Test wymagany

Niektóre kraje nie chcą jednak dopuścić, aby poprzez turystów w ich kraju doszło do wzrostu zakażeń. Dlatego też wprowadzają one wymóg posiadania negatywnego testu, aby można było do nich przyjechać. Test ten można zrobić przed wylotem lup po przylocie do danego kraju. Jedne z nich fundują test na COVID-19, inne natomiast kosztem tym obarczają turystów. Poniżej znajduje się lista krajów, które wymagają negatywnego testu na koronawirusa:

-Egipt,

-Grecja,

-Hiszpania,

-Kenia,

-Kuba,

-Malediwy,

-Malta,

-Oman,

-Turcja,

-Włochy,

-Wyspy Zielonego Przylądka.

true

Polecane