Wyjazd na Cypr bez testu i kwarantanny. Jest jednak jeden warunek!

Wyjazd na Cypr bez testu i kwarantanny. Jest jednak jeden warunek!

Pandemia sprawiła, że nasze życie zmieniło się na wielu polach. Codziennie w mediach obserwujemy jej skutki w postaci dużo większej liczby osób w szpitalach oraz zgonów spowodowanych wirusem SARS-Cov-2. Jednak pandemia zmieniła również nasze codzienne życie, nawet jeśli nam udało się nie zachorować. Mowa między innymi o utrudnionym w znacznym stopniu podróżowaniu. Niedługo jednak ma szansę się to zmienić, a dobrym tego przykładem jest Cypr, gdzie będzie można pojechać bez testu i kwarantanny. Jest jednak jeden warunek.

Zdjęcie Wyjazd na Cypr bez testu i kwarantanny. Jest jednak jeden warunek! #1

Cypr to słoneczna, grecka wyspa, która jest jednym z popularniejszych urlopowych kierunków dla Europejczyków. Okazuje się, że będzie można wybrać się na urlop właśnie tam.

Po przyjeździe nie będzie trzeba okazywać ważnego testu na koronawirusa, ani nawet odbywać kwarantanny. Trzeba będzie jednak spełnić jeden warunek.

Cypr bez kwarantanny i testów na COVID-19

Minister transportu Cypru, Yannis Karousos ogłosił, że wszyscy podróżni zwolnieni będą z odbywania kwarantanny i okazywania testu pod warunkiem, że będą zaszczepieni. Cypr stał się tym samym pierwszym krajem Unii Europejskiej, który wydał takie oświadczenie. Nowe przepisy mają obowiązywać od 20 marca przyszłego roku, jednak niewykluczone, że stanie się to wcześniej.

"Realizacja tego planu sprawi, że linie lotnicze będą wykonywały więcej lotów na Cypr, a w efekcie zwiększy się liczba pasażerów" - mówił minister transportu Cypru.Co z osobami bez szczepienia?

Zdjęcie Wyjazd na Cypr bez testu i kwarantanny. Jest jednak jeden warunek! #2

Pasażerowie, którzy nie będą mieli szczepień, wciąż będą musieli przestrzegać restrykcji związanych z pandemią. Oznacza to konieczność kwarantanny lub okazania ważnego testu, noszenie maseczek, itd. Co więcej, jeśli nowe przepisy zostaną rozszerzone, być może na pokład samolotu na Cypr będą mogły wejść tylko osoby zaszczepione.

Pogoda na Cyprze

Pogoda na Cyprze jest dużo cieplejsza niż w Polsce, Latem utrzymuje się ona na poziomie 32 stopni Celsjusza. Zimą natomiast temperatury oscylują wokół 18 stopni. Warto więc wybrać się na Cypr poza sezonem. Na przykład wiosną lub jesienią, gdzie temperatury wynoszą 20-27 stopni.Agnieszka

true

Polecane