Wprowadź te nawyki w życie przed 30-stką! Będziesz zdrowsza i szczęśliwsza

Wprowadź te nawyki w życie przed 30-stką! Będziesz zdrowsza i szczęśliwsza

Wiele osób twierdzi, że trzydzieste urodziny to przełom w życiu kobiety, mijają czasy naszej świetności i zaczynamy się starzeć na całego. Jednak nie musi tak być. Zadbaj o siebie, swoje zdrowie psychiczne i wygląd poprzez wprowadzenie tych nawyków.

Zdjęcie Wprowadź te nawyki w życie przed 30-stką! Będziesz zdrowsza i szczęśliwsza #1

Naucz się w końcu gotować

Oczywiście, że nie musisz iść na kurs gotowania ani być wykwintną kucharką. Wystarczy, że opanujesz do perfekcji kilka prostych dań. To wiek, w którym już powinnaś umieć upiec naleśniki czy zrobić pierogi.

Spędzaj czas z przyjaciółmi

Nic tak nie poprawia nastroju, jak czas spędzony z przyjaciółmi czy rodziną. Przestań oglądać seriale czy przesiadywać na komputerze. Nawet jeśli w tygodniu pracujesz, warto na godzinkę wyjść na kawę czy spacer z kimś znajomym. To chwile spędzone w gronie przyjaciół będziesz wspominać w przyszłości, a nie te przed monitorem.

Alkohol

Im jesteśmy starsi, tym gorzej na niego reagujemy. Nasz organizm ma coraz mniej sił, aby walczyć z kacem. Ile razy sięgasz po lampkę wina wieczorem, wmawiając sobie, że to dla zdrowia? Jedna lampka wina zawiera tyle samo alkoholu co jeden kieliszek wódki. Już czas, aby zwalczyć ten nawyk.

Zdjęcie Wprowadź te nawyki w życie przed 30-stką! Będziesz zdrowsza i szczęśliwsza #2

Nie siedź w miejscu

Każdą wolną chwilę, powinnaś wykorzystać na aktywność fizyczną, nie musisz katować się ćwiczeniami. Idź na spacer, rower, pobaw się na dworze z dzieckiem, każdy ruch to zdrowie.

Pij wodę

Wyucz w sobie nawyk częstszego sięgania po wodę, dobrze nawodniony organizm to zdrowy organizm. Nawilżona cera wygląda o wiele ładniej i szybciej się regeneruje.

Papierosy

Powinnaś jak najszybciej rzucić palenie. O ile w młodym wieku nie widzisz różnic zachodzących w swoim ciele pod wpływem papierosów, tak po 30-stce staną się one już bardzo widoczne i nieodwracalne. Zżółkłe zęby, szara skóra, wypadające rzadkie włosy, pozbądź się tego nałogu.

Zdjęcie Wprowadź te nawyki w życie przed 30-stką! Będziesz zdrowsza i szczęśliwsza #3

Ubezpiecz się

Niestety, brutalna prawda jest taka, że po 30-stce będziemy coraz częściej korzystać z usług medycznych. Warto wtedy pomyśleć o ubezpieczeniu, aby koszty lekarzy nas nie przerosły.

Pokochaj siebie

30-stka to najwyższy czas, by zaakceptować swoje wady i mankamenty natury. Twoje odstające uszy nigdy nie będą mniejsze, a jeśli do tej pory nie udało Ci się schudnąć, to będzie już tylko ciężej. Zwyczajnie zaakceptuj siebie.

Elżbieta

true

Polecane