Rząd ogłosił przedłużenie lockdownu! Do kiedy?

Agnieszka

Lifestyle

April 7, 2021, 12:23 p.m.

Rząd ogłosił przedłużenie lockdownu! Do kiedy?

Obostrzenia, które weszły w życie 27 marca, a które miały zostać zniesione 9 kwietnia, pozostaną z nami na dłużej. Poinformował o tym na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zdjęcie Rząd ogłosił przedłużenie lockdownu! Do kiedy? #1

Pomimo znacznego spadku zachorować notowanego w okresie świątecznym, rząd uznał, że jest to zbyt słaby sygnał, aby podjąć decyzję o zniesieniu wprowadzonych 27 marca obostrzeń. 

Kolejną przesłanką do przedłużenia obostrzeń okazało się zbyt dużo obłożenie w szpitalach.

– Analizowaliśmy na bieżąco sytuację, szczególnie w kontekście tego, co dzieje się w szpitalach. Obecne wyniki są zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Obłożenie łóżek wynosi ok. 80 proc., to są parametry niebezpieczne – powiedział na środowej konferencji prasowej Adam Niedzielski.

Obecnie w mocy pozostają następujące obostrzenia wprowadzone 27 marca. Wstępnie mają obowiązywać do 18 kwietnia:

- Zamknięcie wielkopowierzchniowych sklepów meblowych i budowlanych (powyżej 2000 m2. Hurtownie i składy budowlane będą działać.

- Rygorystyczne przepisy w placówkach typu poczta, sklep o powierzchni mniejszej niż 100 m2 - 1 os/150 m2, o powierzchni większej niż 100 m2 - 1 os/20 m2.

- Analogiczne obostrzenie będzie obowiązywać w miejscach kultu religijnego.

- Salony fryzjerskie, kosmetyczne, itp zostają zamknięte wstępnie do 18 kwietnia.

- Zamknięcie żłobków i przedszkoli (od 27 marca do 18 kwietnia) z wyjątkiem dzieci medyków i służb porządkowych. Nad dziećmi medyków i pracowników służb porządkowych opieka będzie zapewniona.  

- Obiekty sportowe zostają zamknięte. Korzystać mogą z nich jedynie sportowcy zawodowi. 

 

W MOCY POZOSTAJĄ RÓWNIEŻ OBOSTRZENIA WPROWADZONE PRZED 27 MARCA

A co z powrotem uczniów do nauczania zdalnego?

- Mam nadzieję, i również tutaj podzielam punkt widzenia pana ministra Piontkowskiego, że jeszcze w kwietniu przedszkola i klasy I-III wrócą do nauczania - przedszkola w trybie zwykłym, a klasy I-III - w co najmniej trybie hybrydowym - powiedział minister zdrowia.