Najlepsze pomysły na ekologiczne ozdoby choinkowe!

Patrycja
Newsy
07.12.2020 11:15
Najlepsze pomysły na ekologiczne ozdoby choinkowe!

Grudzień to idealny moment na stworzenie ekologicznych ozdób choinkowych. Nasze pomysły i inspiracje sprawią, że Twój dom będzie pełen pięknych, świątecznych dekoracji. Przygotuj je już dziś i poczuj magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia!

Choinka z gałązek

Choinka z gałązek i sznurka zawieszona na ścianie, to świetny pomysł na ekologiczną, świąteczną dekorację. Doskonale sprawdzi się w małych mieszkaniach i przy napiętym budżecie! Udekoruj ją szyszkami, suszonymi pomarańczami, pierniczkami i papierowymi wycinkami.

Ozdoby z patyczków

Z gałązek i patyczków możesz stworzyć mnóstwo świątecznych ozdób. Zawieś je na choince lub udekoruj nimi adwentowy wieniec.

Szyszki

To piękne i ekologiczne ozdoby. Wybierz się z rodziną na spacer do lasu i pozbierajcie szyszki. Możesz je pomalować srebrną lub złotą farbą albo pozostawić w naturalnej formie.

Suszone pomarańcze

Suszone plastry pomarańczy z goździkami sprawią, że cały Twój dom będzie pachniał świętami! Zawieś je choince, udekoruj nimi stroik lub wieniec bożonarodzeniowy albo wypełnij nimi ozdobną misę.

Ozdoby z papieru

To bardzo pomysłowe, proste w wykonaniu i tanie ozdoby. Aby stworzyć piękne dekoracje świąteczne, wystarczą rolki po papierze toaletowym, klej i farbki plakatowe.

Ozdoby ze sznurka

Dekoracje ze sznurka nie wymagają wiele wysiłku, zdolności manualnych ani nakładu pieniężnego. Za to prezentują się wspaniale!

Pierniczki

Na choince możesz zawiesić własnoręcznie zrobione i udekorowane, pyszne, korzenne pierniczki. W każdym pierniczku zrób dziurkę, a po upieczeniu przewlecz przez nią sznurek. To piękna i smaczna ozdoba, która zachwyci Twoich bliskich.

Ozdoby z makaronu

Każdy z Nas ma w domu makaron a co, za tym idzie wiele możliwości jeśli chodzi o tworzenie ozdób choinkowych.

Poniżej kilka pomysłów.

Ozdoby z lasek cynamonu

Ozdoby z patyczków po lodach

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną