Najlepsze książki na świąteczne prezenty

Patrycja
Newsy
07.12.2020 15:16
Najlepsze książki na świąteczne prezenty

Zastanawiasz się, jaki prezent podarować bliskim na Święta Bożego Narodzenia? Książka to zawsze dobry wybór! Poniżej przedstawiamy książki, które ostatnio cieszą się wielki zainteresowaniem czytelników. Na pewno zajdziesz coś dla siebie i bliskiej osoby!

Zdjęcie Najlepsze książki na świąteczne prezenty #1

Najlepsze książki na świąteczne prezenty

Gambit królowej

Powieść Waltera Tevisa o młodej i genialnej szachistce, Beth Harmon. Akcja rozgrywa się w Ameryce w środku zimnej wojny i opowiada o historii sieroty Beth, która w tragicznym wypadku traci matkę i trafia do sierocińca. Tam faszerowana jest lekami psychotropowymi, od których wkrótce się uzależnia. Jednocześnie odkrywa w sobie niezwykły szachowy talent. Im jest starsza, tym więcej zwycięstwa i trumfów odnosi, jednak przez cały czas zmaga się z uzależnieniem od leków uspokajających, alkoholu i swoim geniuszem. To wspaniała opowieść o samotności, wielkich ambicjach, rywalizacji, zagubieniu i poszukiwaniu sensu życia. Na podstawie książki powstał bardzo wciągający sześcioodcinkowy serial Netflixa, pod tym samym tytułem. Po tej lekturze będziesz zaskoczona, jak bardzo mogą wciągnąć Cię szachy!

 https://www.empik.com/gambit-krolowej-tevis-walter,p1251577376,ksiazka-p

źródło: https://www.empik.com/gambit-krolowej-tevis-walter,p1251577376,ksiazka-p

Król

Król to bestsellerowa powieść Szczepana Twardocha z 2016 roku, na podstawie której powstał serial na antenie Canal+. Głównym bohaterem jest Jakub Szapiro, żydowski bokser i gangster. Akcja książki rozgrywa się w okresie dwudziestolecia międzywojennego w Warszawie. Powieść ukazuje świat pełen luksusów oraz biedy, życie Polaków i Żydów w getcie oraz willowych dzielnicach miasta. Mnóstwo emocji, konfliktów, wciągająca historia i niespodziewane zwroty akcji- to wszystko znajdziesz w tej książce. Jeśli będzie Ci mało sięgnij po kolejną część powieści: Królestwo.

https://www.empik.com/krol-twardoch-szczepan,p1247781334,ksiazka-p

żródło: https://www.empik.com/krol-twardoch-szczepan,p1247781334,ksiazka-p

Paprocany

Nowa powieść Pauliny Świst to idealna propozycja na świąteczny prezent. To historia młodej pani adwokat Zofii, która angażuje się w poszukiwania zaginionej 18-letniej bratanicy. W poszukiwaniach pomaga jej policjant Krzysztof Strzelecki, odesłany na przymusowy urlop za rzekomy gwałt. Śledztwo prowadzi bohaterów nad jezioro Paprocany, popularne na Śląsku miejsce wypoczynku. Wartka akcja, wciągająca fabuła i ostry język to zalety tej pozycji.

Zdjęcie Najlepsze książki na świąteczne prezenty #4

źródło: https://www.empik.com/paprocany-swist-paulina,p1249265511,ksiazka-p

Służąca

Służąca to thriller psychologiczny autorstwa Alicji Sinickiej. Historia Julii, która zakłada firmę sprzątającą, ale zamiast być zwyczajna pomocą domową, staje się gosposią diabła. Będzie musiała podjąć walkę o sprawiedliwość i swoje życie. Oryginalna i ciekawa propozycja na grudniowe wieczory.

https://www.empik.com/sluzaca-sinicka-alicja,p1247789530,ksiazka-p

źródło: https://www.empik.com/sluzaca-sinicka-alicja,p1247789530,ksiazka-p
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną