Najlepsze bezpłatne aplikacje do liczenia kalorii - ranking TOP 3.

Najlepsze bezpłatne aplikacje do liczenia kalorii - ranking TOP 3.

 Co roku powtarzamy sobie, że do lata schudniemy i zrobimy odpowiednią formę do bikini i ciepłych plaż. Aby lepiej się zmotywować, warto pomóc sobie odpowiednią aplikacją. Poznajcie aplikacje, które pomagają rzetelnie liczyć kalorie i pomóc nam w schudnięciu.Zdjęcie TOP 3 - aplikacji do liczenia kalorii #1

Przydatne aplikacje 

Poniżej przedstawione aplikacje na pewno pomogą ziścić noworoczne plany. Są one darmowe, ale mają też możliwość uruchomienia opcji Premium. Są w stanie precyzyjnie policzyć kalorie, jakie spożywamy w ciągu dnia.

Mają w menu proponowane dania, których gotowanie jest proste, a kalorii jest stosunkowo mało. Jest też tam miejsce na wprowadzenie uprawianej aktywności fizycznej, która pozwala spalać nam kalorie. Aplikacje te są proste w obsłudze i mają ciekawy design.

Poznajcie trzy najlepsze aplikacje, które pozwolą spełnić noworoczne postanowienie o idealnej figurze do lata!

Fat Secret

Fat Secret to aplikacja, która ma bardzo estetyczny wygląd. Jego zaletą jest również łatwy w obsłudze i przyjemny dla oka interfejs. Co ciekawe aplikacja nie jest „zaprogramowana” tylko na utratę wagi.

Można wybrać w niej również opcję utrzymania obecnego stanu lub zwiększenia wagi. Na początku należy wprowadzić podstawowe informacje takie jak płeć, forma aktywności fizycznej, wzrost czy data urodzenia.

Następnie dodaje się ilość jedzonych posiłków w ciągu dnia i ich formę. Baza jest bogata w różne produkty, z których stworzone są posiłki. Aplikacja na bieżąco liczy ilość spożytych kalorii oraz pokazuje, ile jeszcze możemy ich zjeść w danym dniu.

Posiada proste przepisy oraz generuje raport całościowy, który pokazuje nasz postępy, co jest bardzo motywujące.

Zdjęcie TOP 3 - aplikacji do liczenia kalorii #2

Fitatu

Po zainstalowaniu aplikacji „Fittatu” tak jak i we wcześniejszym kalkulatorze kalorii należy wprowadzić podstawowe dana takie jak: płeć, wiek, wzrost, masa, oraz chęci osiągnięcia docelowej masy ciała.

Ważna jest również prowadzona przez nas aktywność treningowa oraz poziom ruchu bez treningów. W tej aplikacji również mamy podział na posiłki i ich ilość. Aplikacja ta pozwala stworzyć dzienny jadłospis oraz dodawać nowe produkty lub zeskanować ich kody z opakowania.

Można w niej zobaczyć ilość  białka, tłuszczów i węglowodanów, a także witamin i minerałów, które zawarte są w zjadanych posiłkach. Kalkulator ten również pokazuje, ile kalorii już zjedliśmy oraz ile jeszcze możemy zjeść.Aplikacja ta nie jest jednak tak przejrzysta i łatwa w obsłudze jak Fat Secret.

Zdjęcie TOP 3 - aplikacji do liczenia kalorii #3

Kcalmar 

Aplikacja ta ma estetyczny design i na początku wymaga od nas wprowadzenia podstawowych danych. Co ciekawe w tej aplikacji możemy wybrać rodzaj diety, jaką chcemy prowadzić. Może to być dieta przeznaczona dla osób pracujących w korporacjach, przyszłych mam, osób uprawiających sport czy chcących po prostu zjeść zdrowo.

Dietę układa dietetyk polecany przez tę aplikację, która może być w wersji wegetariańskiej, odchudzającej lub bezglutenowej. Autorzy diet podpisują się pod nią i można od nich uzyskać dodatkowe informacje w związku ze swoją indywidualną dietą.

Kalkulator ten nie opiera się na wpisywaniu zjedzonych produktów i ich kaloryczności tylko na korzystaniu z diety, która jest dla nas indywidualnie przygotowywana.

Nowa dieta pojawia się w każdy piątek, co pozwoli zaplanować zakupy i poznać posiłki na kolejny tydzień.

Zdjęcie TOP 3 - aplikacji do liczenia kalorii #4
Katarzyna

Polecane