Grecja nie wpuści Polaków bez okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19!

Agnieszka
Newsy
01.10.2020 19:09
Grecja nie wpuści Polaków bez okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19!

Urlopy w Grecji stały się ostatnimi czasy bardzo popularne wśród naszych rodaków. Wielu z nas zarezerwowało terminy wakacji na jesień, kiedy to znajduje się tam mniej turystów, jest taniej i bezpieczniej. Niestety, osoby, które wykupiły wczasy w Grecji w najbliższych terminach mają teraz spory problem. Okazuje się, że już od soboty 03.10.20 Grecja nie wpuści Polaków do kraju, bez okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Zdjęcie Grecja nie wpuści Polaków bez okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19! #1

Polska na czarnej liście

Polska trafiła właśnie na listę krajów, których obywatele przed wjazdem do Grecji muszą okazać negatywny test PCR na obecność SARS-CoV-2. Test nie może być starszy niż trzy dni przed jego okazaniem. To ogromne utrudnienia dla wszystkich, którzy mają już zarezerwowane urlopy.

Do tej pory Grecja, owszem, wykonywała testy przyjezdnym, jednak na miejscowym lotnisku, wyrywkowo i na swój koszt. Z tego też powodu sporo rodaków właśnie do tego kraju udało się na letnie wakacje. Niestety, osoby, które odłożyły wyjazd na jesień nie mają powodów do zadowolenia.

Ambasada Grecji w Polsce poinformowała, że Polacy, którzy będą chcieli wjechać na teren tego kraju, będą musieli okazać negatywny wynik testu molekularnego (PCR) na SARS-CoV-2. Test ten musi być wykonany nie wcześniej niż 72 godziny przed jego okazaniem.

Zdjęcie Grecja nie wpuści Polaków bez okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19! #2

Negatywny test na koronawirusa będą musieli pokazywać nie tylko Polacy, ale też Grecy.

"Pasażerowie lotów z Rzeczpospolitej Polskiej (Z DNIEM 3 PAŹDZIERNIKA 2020 r.) do Grecji będą musieli okazać negatywny wynik testu molekularnego (PCR) dla COVID-19, wykonanego nie później niż 72 godziny przed wjazdem do Grecji (od pobrania próbki - testy starsze niż 72 godziny są nieważne. Testy mogą zostać wykonane nawet do kilku godzin przed wylotem o ile wynik otrzymany będzie przed wylotem)

Dotyczy to również obywateli greckich, stałych mieszkańców Grecji i osób podróżujących z istotnych powodów zawodowych." - pisze na Facebooku Ambasador Grecji w Polsce.


Co ciekawe, dzieci do 10. roku życia nie mają obowiązku posiadania testu.

WAŻNE: zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa musi być w języku angielskim, zawierać imię i nazwisko oraz numer dokumentu tożsamości osoby podróżującej.

Inne kraje z czarnej listy Grecji

Obowiązek wykonania testu dotyczy także osób przyjeżdżających z Bułgarii, Rumunii, Węgier, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malty, Belgii, Hiszpanii, Albanii i Północnej Macedonii.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną