Zmiany dla turystów podróżujących do Grecji od 1 czerwca 2022

Agnieszka
Newsy
24.05.2022 11:35
Zmiany dla turystów podróżujących do Grecji od 1 czerwca 2022

 Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Coraz częściej w mediach pojawiają się więc informacje na temat zasad i obostrzeń panujących w krajach, które najczęściej wybieramy na letni wypoczynek. Tym razem to Grecja ogłosiła zniesienie obostrzeń. Co się zmieniło?

Zdjęcie Zmiany dla turystów podróżujących do Grecji od 1 czerwca 2022 #1

Grecja znosi obostrzenia

W większości krajów obostrzenia zostały już zminimalizowane. Wyszczepienie sporej części populacji sprawiło, że koronawirus przestał być aż takim zagrożeniem, jakim był na początku pandemii. 

Agencja Unii Europejskiej do spraw Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Europejskie Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) na początku maja opublikowały nowe zasady środków bezpieczeństwa w związku z COVID-19, które dotyczą podróży lotniczych. Zgodnie z nią, od 16 maja zrezygnowano z zalecenia obowiązkowego noszenia maseczek na lotniskach i na pokładzie samolotu. Jest to jednak jedynie rekomendacja, a każdy kraj wprowadza własne zasady. 

Do krajów, które pozbyły się większości obostrzeń należy między innymi Grecja. Na początku marca 2022 roku Grecja zniosła wymóg noszenia maseczek w restauracjach, barach i klubach nocnych.

 

Poszła ona jednak o krok dalej i postanowiła usunąć nakaz noszenia maseczek w samolotach. Oznacza to, że lecą do lub z Grecji, na pokładzie samolotu nie musimy już zakładać maseczek. Nowe przepisy wchodzą w życie już 1 czerwca. Ważne jednak aby pamiętać, że ryzyko zarażenia wciąż istnieje. 

W niektórych miejscach noszenie maseczek wciąż będzie obowiązkowe.

- Obowiązkowe noszenie maseczek pozostanie w szpitalach, domach opieki i środkach transportu miejskiego, takich jak autobusy, metro i tramwaje - powiedział w środę minister zdrowia Thanos Plevris. Decyzja dotycząca pasażerów promów ma zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu.

W Polsce również nie ma już obowiązku noszenia maseczek poza miejscami, w których prowadzona jest działalność lecznicza oraz w aptekach. 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną