Tych rzeczy nigdy nie udostępniaj w mediach społecznościowych!

Patrycja
Newsy
17.07.2020 17:23
Tych rzeczy nigdy nie udostępniaj w mediach społecznościowych!

Z portali społecznościowych korzysta mnóstwo osób. Codziennie przeglądamy Facebooka, Instagram i Snapchat, wrzucając tam masę zdjęć, filmów i postów. Lubimy chwalić się swoim życiem, ważnymi wydarzeniami i sukcesami. Jednak są też rzeczy, których nie powinniśmy udostępniać. Dowiedz się, czego nigdy nie wrzucać do mediów społecznościowych!

Zdjęcie Tych rzeczy nigdy nie udostępniaj w mediach społecznościowych! #1

Kilka faktów o social mediach

W 2020 roku z mediów społecznościowych korzystało już 19 milionów Polaków, średnio spędzaliśmy tam 2 godziny dziennie. Robimy to, ponieważ chcemy być na bieżąco, wiedzieć co dzieje się u naszych bliskich, przyjaciół i znajomych. Lubimy chwalić się swoim życiem. Publikujemy swoje zdjęcia i filmy, pokazujemy czego słuchamy, oglądamy i czytamy. Wypowiadamy się na wiele tematów i kwestii, ukazując swoje poglądy.

Tego nigdy nie wrzucaj do Internetu

Jednak niektórych treści nie powinniśmy publikować. Poniżej lista rzeczy, których nie warto udostępniać w mediach społecznościowych.

Nie narzekaj na swoją pracę

Narzekanie na swoją pracę może źle się skończyć, zwłaszcza, gdy posty zobaczą Twoi współpracownicy, lub jeszcze gorzej- szef. Badania pokazują, że aż 30% pracodawców odrzuciło kandydatury potencjalnych pracowników, którzy źle wypowiadali się mediach społecznościowych o swoim poprzednim zatrudnieniu.

Zdjęcie Tych rzeczy nigdy nie udostępniaj w mediach społecznościowych! #2

Uważaj na zdjęcia z wakacji

Jeśli w pracy powiedziałeś, że jesteś chory, a tak naprawdę wybrałeś się na wakacje i wrzucasz z nich zdjęcia, może to skończyć się dla Ciebie zwolnieniem. Warto uważać też na potencjalnych złodziei, którzy podczas Twojej nieobecności mają czas by zaplanować, jak okraść Twój dom.

Zdjęcie Tych rzeczy nigdy nie udostępniaj w mediach społecznościowych! #3

Niestosowne zdjęcia

Wrzucanie do Internetu zdjęć z mocno zakrapianej imprezy, z alkoholem lub narkotykami to słaby pomysł. Półnagie, roznegliżowane zdjęcia też nie są dobrym wyborem. Pamiętaj, żeby nigdy nie publikować zdjęć czy filmów ze znajomymi, bez ich zgody.

Zdjęcie Tych rzeczy nigdy nie udostępniaj w mediach społecznościowych! #4

Nie obrażaj innych

Aż 80% Polaków przyznaje, że przynajmniej raz w życiu spotkało się z hejtem w Internecie. Jeśli nie zgadzasz się z czyjąś opinią, masz inne zdanie na jakiś temat, coś Ci się nie podoba lub wyjątkowo Cię drażni- powstrzymaj się od obraźliwych komentarzy. Zrobisz przysługę sobie i innym użytkownikom sieci.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną