Podwójna opłata za wejście na Gubałówkę. Turyści oburzeni!

Patrycja

Newsy

13.07.2020 13:41

Podwójna opłata za wejście na Gubałówkę. Turyści oburzeni!

Turystów, którzy w ostatnich dniach postanowili odwiedzić Gubałówkę, czekała niemiła niespodzianka. Okazało się, że opłata za przejście była pobierana dwukrotnie! Za wejście na Gubałówkę trzeba teraz zapłacić aż 8 zł za osobę!

Zdjęcie Podwójna opłata za wejście na Gubałówkę. Turyści oburzeni! #1

Niemiła niespodzianka na Gubałówce

Turyści, którzy w ubiegłym tygodniu odwiedzili Zakopane i postanowili wybrać się na Gubałówkę, byli niemile zaskoczeni. Wejście na górę wzdłuż kolejki, kosztowało ich dwa razy więcej niż zwykle. Zamiast standardowej opłaty 4 zł za osobę, teraz musieli zapłacić 8 zł.

Podwójna opłata za wejście

Wejście na Gubałówkę już kilku lat jest płatne, a punkt poboru opłat znajduje się na dole, na początku trasy. Ścieżka prowadząca wzdłuż kolejki, przebiega przez prywatne grunty, dlatego właściciele pola już od 2 lat, pobierają od turystów opłaty za przejście. Do tej pory cena za wejście na Gubałówkę wynosiła 4 złote za osobę dorosłą, a dzieci miały wstęp za darmo. Jednak tydzień temu na turystów czekało niemałe zaskoczenie.

Nowy punkt poboru opłat

Kilkaset metrów dalej, powstał następny punkt poboru opłat. Znajdują się tam kolejne prywatne działki, które obecnie zostały wydzierżawione. Jak dowiedzieli się dziennikarze Tygodnika Podhalańskiego, teren został wydzierżawiony przez spółkę z Warszawy SPK. zoo, która to rozpoczęła pobieranie opłat za skorzystanie ze ścieżki.

Zdjęcie Podwójna opłata za wejście na Gubałówkę. Turyści oburzeni! #2

Interwencja policji

Pobieranie od turystów opłaty za przejście jest legalne. Ścieżka prowadząca na Gubałówkę biegnie po terenie prywatnych działek. Jednak turyści byli oburzeni i poczuli się oszukani, ze względu na kolejną, niespodziewaną opłatę. Z tego powodu na teren Gubałówki kilkukrotnie była wzywana policja.

Skorzystaj z darmowego wejścia

Jednak nie wszyscy wiedzą, że oprócz popularnego wejścia na Gubałówkę wzdłuż linii kolejki, kilkaset metrów dalej prowadzą dwa inne, oznakowane szlaki PTTK. Są one całkowicie darmowe i łatwe do przejścia. Jeden ze szlaków ma 1,7 km i prowadzi z Gładkiego (kolor czarny), a drugi jest dłuższy, ma 3,3 km i prowadzi na Michny (kolor niebieski).