5 najdziwniejszych usług, z jakich możesz skorzystać w Japonii

5 najdziwniejszych usług, z jakich możesz skorzystać w Japonii

Japonia słynie z dziwnych, nietypowych i niespotykanych trendów i produktów, które wciąż szokują wielu Europejczyków. Sprawdź, z jakich najdziwniejszych usług możesz skorzystać w Kraju Kwitnącej Wiśni. Część z nich na pewno Cię zaskoczy!

Przyjaciel do wynajęcia

W Japonii istnieje możliwość wynajęcia przyjaciela, z którym samotne osoby mogą spędzić czas. Japońskie formy oferują możliwość wynajęcia osób do wspólnych wyjść, rozmowy i dotrzymania towarzystwa. Taka usługa kosztuje od 10 do 30 dolarów za godzinę.

Zdjęcie 5 najdziwniejszych usług, z jakich możesz skorzystać w Japonii #1

Przepraszanie

W Kraju Kwitnącej Wiśni możesz wynająć zawodowego przepraszacza, czyli osobę, która się za Ciebie ukorzy. Jeśli pokłóciłeś się z członkiem rodziny, znajomym lub kolegą z pracy, a nie masz zamiaru przyznać się do błędu, zrobi to za Ciebie profesjonalista. Usługa może odbywać się za pomocą telefonu, maila lub osobistej wizyty.

Zdjęcie 5 najdziwniejszych usług, z jakich możesz skorzystać w Japonii #2

Drzemka z nieznajomym

Japończycy znani są pracoholizmu i tego, że poświęcają życie rozwojowi kariery zawodowej, rezygnując tym samym z życia prywatnego i rodzinnego. Wielu z nich brakuje partnerów i bliskości z drugą osobą. Dlatego tak popularne stają się Soine-ya, czyli „miejsca, w których śpi się razem". To pokój, który możesz wynająć na drzemkę z nieznajomą osobą. Usługa ta obejmuje rozmowy, przytulanie i wspólne spanie, a jej koszt wynosi około 80 dolarów za godzinę.

Ślub solo

To usługa, która staje się coraz bardziej popularna w Azji. Skierowana jest do samotnych kobiet, które ze względu na karierę, nie mając czasu na znalezienie życiowego partnera. Firmy zajmujące się organizacją ślubów solo, w cenie od 3 do nawet 9 tysięcy dolarów, oferują singielkom dwudniowy pakiet weselnych usług, takich jak wybór sukni ślubnej, makijaż, fryzura, wizyta w SPA i profesjonalna sesja zdjęciowa.

Zdjęcie 5 najdziwniejszych usług, z jakich możesz skorzystać w Japonii #3

Salony czyszczenia uszu

w Japonii funkcjonuje wiele salonów kosmetycznych, do których możesz udać się na profesjonalny zabieg czyszczenia uszu. Salony mimikaki (czyszczenia uszu) są popularne zarówno wśród mieszkańców, jak i zagranicznych turystów. Klienci przychodzą do nich, nie tylko by oddać się zabiegowi pielęgnacyjnemu, ale także, by się odstresować i zrelaksować. Usługa czyszczenia uszu polega na ich przepłukaniu, a następnie usunięciu zalegającej woskowiny, za pomocą specjalnych narzędzi. Zabieg może składać się także z masażu głowy, szyi i karku. Koszty wahają się od 20 do nawet 100 dolarów.

Zdjęcie 5 najdziwniejszych usług, z jakich możesz skorzystać w Japonii #4

Patrycja

Polecane