Zaplanowałaś już urlop? Sprawdź kilka wakacyjnych trików!

Zaplanowałaś już urlop? Sprawdź kilka wakacyjnych trików!

Lato w pełni, a pogoda jest już iście wakacyjna. Wiele z nas planuje już urlopowe wyjazdy. Czy wiecie jak się do nich przygotować? Poznajcie nasze plażowe triki.

Zdjęcie Zaplanowałeś już urlop? Sprawdź kilka wakacyjnych trików! #1

Ach ten piasek

Opuszczając plażę, piasek mamy dosłownie wszędzie, ale jest sprytny sposób, by się go łatwo pozbyć. Wsyp do skarpetki puder dla dzieci bądź mąkę ziemniaczaną, taką skarpetką łatwo oczyścić skórę z piasku, gdyż wchłania ona wilgoć i pot. Spróbuj!

Worek do prania bielizny na plażę

Gdy na plażę idziesz z dziećmi, wypada mieć przy sobie jakieś zabawki. Pakując je w foliowe siatki, przyniesiesz do hotelu ogrom pisaku. Aby temu zapobiec, trzymaj plażowe rzeczy w worku do prania bielizny, piasek przeleci przez dziurki, a zabawki pozostaną w środku czyste.

Sposoby na kieszonkowców

Wybierając się na plażowanie, warto pomyśleć o zabezpieczeniu swoich osobistych rzeczy. Gdy plaża jest pełna ludzi, a my chcemy popływać w morzu bądź oceanie, ciężko jest mieć na oku swój dobytek pozostawiony na pisaku. Często mamy ze sobą telefony, aparaty czy pieniądze.

Przede wszystkim nie bierz ze sobą na plaże całego portfela, jest Ci zbędny, warto mieć przy sobie trochę drobnych na napój bądź lody. Tylko co zrobić z telefonem? Warto go mieć przy sobie na wypadek zgubienia się bądź wzywania pomocy. Weź ze sobą plastikową torebkę, wsadź do niej najcenniejsze rzeczy i zwyczajnie zakop w pisaku pod ręcznikiem. Nikt nie wpadnie na to, żeby w celu kradzieży przekopywać plażę przy ludziach. Klucze natomiast, warto schować do zużytego opakowania po kremie do opalania, nikt nie wpadnie na to, by tam szukać.

Zdjęcie Zaplanowałeś już urlop? Sprawdź kilka wakacyjnych trików! #2

Aloes na oparzenia słoneczne

Wyciągi, żele i kremy z aloesu działają łagodząco na skórę. Podczas wakacji warto zamrozić troszkę aloesowego żelu w foremkach na lód i trzymać na wypadek oparzeń słonecznych.

Prześcieradło z gumką zamiast koca

Na plażę zamiast koca, weź prześcieradło z gumką. Gdy wywiniesz je do góry, a w rogach rozłożysz cięższe rzeczy, otrzymasz świetne zabezpieczenie przed piaskiem.

Elżbieta

true

Polecane