Wakacje 2022: Oto najtańszy kierunek w Europie!

Martyna P.
Styl życia
18.07.2022 11:52
Wakacje 2022: Oto najtańszy kierunek w Europie!

Sezon urlopy w pełni. Dla osób, które nie mają jeszcze sprecyzowanych planów wakacyjnych przedstawimy dziś ciekawą propozycję, która idealnie sprawdzi się w dobie szalejącej inflacji. Ten kierunek turystyczny szczególnie ucieszy Polaków, których portfele są obecnie znacznie uszczuplone. Dziś kilka słów o Bułgarii, która uważana jest za najtańszy kierunek wakacyjny w Europie.

 

Za co Polacy kochają Bułgarię?

Bułgaria jest bardzo lubiana przez turystów. Okazuje się, że kraj ten znajduje się na piątym miejscu w rankingu najczęściej wybieranych krajów turystycznych przez Polaków.

Doceniają w niej szerokie, piaszczyste plaże, które rozciągają się na długości blisko 400 km.

Jest to idealny kierunek dla rodzin z dziećmi, ale zwolennicy nocnego, intensywnego życia również znajdą coś dla siebie.

Polacy chętnie wybierają Bułgarię również z uwagi na możliwość wylotu z lotnisk regionalnych tj. lotnisko w Łodzi, Lublinie, Bydgoszczy, czy Rzeszowie.

 

Zdjęcie Wakacje 2022: Oto najtańszy kierunek w Europie! #1

Atrakcyjność cenowa

Zdecydowanym atutem wczasów w Bułgarii jest atrakcyjność cenowa. Szczegóły przybliżyła Agata Biernat z Wakacje.pl (wywiad dla turystyka.wp.pl).

Okazuje się, że w lipcu za tygodniowy pobyt all incsulive zapłacimy od 2000 złotych za osobę.

Za pobyt z samym śniadaniem w lipcu/sierpniu zapłacimy poniżej 1,5 tys. złotych.

Poza sezonem- czyli we wrześniu za pobyt z samymi śniadaniami zapłacimy poniżej 1 tys. złotych.

Natomiast pakiet all insclusive kosztuje od 1,3 tys. złotych.

 

Najchętniej wybierane kurorty

Portal Wakacje.pl stworzył ranking, z którego wynika, że turyści najchętniej wybierają kurort Słoneczny Brzeg oraz Złote Piaski.

 

Zdjęcie Wakacje 2022: Oto najtańszy kierunek w Europie! #2

Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg jest kurortem położonym blisko jednego z najstarszych miast Bułgarii – Nessebaru. Jego położenie jest malownicze, a starówka została wpisana na listę UNESCO.

 

  • Primorsko jest miejscem chętnie wybieranym przez rodziny z dziećmi. Znajduje się tam duży Aquapark. Plaże tego kurortu uważane są za najpiękniejsze na całym wybrzeżu Morza Czarnego.

 

  • Pomorie - kierunek ten chętnie wybierają osoby, którą chcą korzystać z bogatej oferty Spa. Miasto to zlokalizowane jest niedaleko słonego jeziorka Pomorijskiego. Warto dodać, że pozyskiwane z niego błota służą do leczniczych kuracji.

 

  • Sozopol - jest to idealne miejsce dla osób lubiących zwiedzać. W obszarze tym znajdziemy zabytkową zabudowę. Można podziwiać wykuty w skale klasztor Aładża. Turyści mogą udać się również do Rezerwatu Rzeki Ropotamo. Ponadto w mieście odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych- koncertów, wystaw.

 

 

Złote piaski

Region Złote Piaski jest nieco spokojniejszym kurortem. Otoczony jest lasami należącymi do rezerwatu przyrody Baltata. Znajduje się tu wiele tras spacerowych.

Z kurorcie znajduje się także wyróżniona Błękitną Flagą kilkukilometrowa plaża o szerokości od 30 do 100 metrów.

Warto wybrać się do bardzo popularnej miejscówkowości turystycznej – Albena.

Lubicie Bułgarię?

Wybieracie się?

Zdjęcie Wakacje 2022: Oto najtańszy kierunek w Europie! #3
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną