Śluby kościelne droższe przez pandemię! Ceny poszły w górę

Patrycja
Newsy
30.06.2020 20:54
Śluby kościelne droższe przez pandemię! Ceny poszły w górę

Śluby kościelne w ostatnim czasie mocno podrożały. Kościół podniósł stawki za udzielenie sakramentu, za który będziesz musiał zapłacić teraz znacznie więcej, niż przed pandemią. Dowiedz się, ile kosztuje zorganizowanie ślubu kościelnego i w jakich rejonach Polski jest najdrożej.

Zdjęcie Śluby kościelne droższe przez pandemię! Nawet do 2 tysięcy złotych! #1

Ile wynosi opłata za ślub kościelny?

Opłaty za udzielnie ślubu kościelnego różnią się w poszczególnych parafiach na terenie Polski. Nie ma obowiązującego cennika i stałej opłaty, najczęściej praktykowane jest złożenie dobrowolnej ofiary przez narzeczonych. Jednak pojęcie ‘co łaska’, wciąż oznacza, że musimy przygotować się na spory wydatek.

Koronawirus: wyższe opłaty za śluby kościelne

Informacje zbieranie przez internautów na portalu colaska.pl, wskazują, że ceny za ślub kościelny w ostatnim czasie mocno poszły w górę. Gazeta Pomorska informuje, że w związku z pandemią, Kościół znacząco podniósł opłaty za udzielenie sakramentów.

Zdjęcie Śluby kościelne droższe przez pandemię! Nawet do 2 tysięcy złotych! #2

Ile trzeba zapłacić za ślub kościelny?

Do tej pory opłata za ślub kościelny wynosiła ok. 500 zł. Ceny ustalane są indywidualnie w każdej parafii, w niektórych stanowią jedynie symboliczną ofiarę, lecz w innych jest to spory wydatek. Niestety aktualnie stawki wzrosły, nawet o kilkaset złotych. Na przykład Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lelisie (w województwie podlaskim) oraz 23 inne parafie na terenie kraju, za udzielenie sakramentu ślubu, życzą sobie nawet 2 tysiące złotych! To jak na razie rekord cenowy w skali kraju.

Duże zaskoczenie dla narzeczonych

Jak podają internauci, większość parafii życzy sobie za udzielenie ślubu od 600 zł do 1200 zł. I tak we Wrocławiu średnia cena za ślub kościelny wynosi 650 zł, w Bydgoszczy 800 zł, a w Bytomiu aż 1200 zł. Jak widać ceny mocno poszybowały w górę i zaskoczyły narzeczonych.

Zdjęcie Śluby kościelne droższe przez pandemię! Nawet do 2 tysięcy złotych! #3

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną