Oto najpopularniejsze kierunki na majówkę

Patrycja
Newsy
23.04.2021 18:06
Oto najpopularniejsze kierunki na majówkę

Majówka zbliża się wielkimi krokami. W Polsce ze względu na panujące obostrzenia nigdzie w tym roku nie pojedziemy. W związku z decyzją Rządu o zamknięciu hoteli do 3 maja, wiele osób zaplanowało zagraniczne wyjazdy. Poznaj najpopularniejsze kierunki na majówkę, wybierane przez Polaków.

Zdjęcie Oto najpopularniejsze kierunki na majówkę #1

Nie wyjedziemy na majówkę w kraju

Sytuacja epidemiczna związana z COVID-19 stale się zmienia. Decyzja rządu o zamknięciu hoteli do 3 maja, przyczyniła się do tego, że wielu Polaków zdecydowało się na zagraniczny wyjazd na majówkę. Polacy rzucili się na rezerwacje zagranicznych wakacji.

Polacy wybierają zagraniczne kierunki

Jak podaje serwis eSky.pl „Liczba rezerwacji w dniu ogłoszenia przedłużenia restrykcji wzrosła o 82% w porównaniu do dnia poprzedniego”. Nawet ograniczenia wynikające z pandemii nie były w stanie powstrzymać osób, które pragnęły wyjechać na wakacje. Polaków nie odstrasza nawet fakt, że po powrocie do kraju czeka ich kwarantanna.

Najpopularniejsze kierunki na majówkę

Polacy na majówkę najczęściej planują wyjazdy do Hiszpanii. Hiszpania wymaga od dorosłych turystów negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Test należy wykonać maksymalnie na 72 godziny przed przyjazdem.

Natomiast nie ma obowiązku przedstawiania negatywnego wyniku testu na Covid-18 dla dzieci poniżej 6 roku życia. Na dodatek linie lotnicze kuszą tanimi biletami.

Ich ceny zaczynają się już od 150 złotych za podróż w obie strony. Jak podaje eSky.pl, od 19 kwietnia liczba rezerwacji w serwisie wzrosła o 72%w porównaniu do tygodnia na przełomie marca i kwietnia.

Egzotyczne kierunki na majówkę

Polacy na długi weekend majowy wybierają też bardziej egzotyczne kierunki. Niesłabnącym zainteresowaniem wciąż cieszą się Egipt i Turcja. Warunkiem wjazdu do tych dwóch krajów jest okazanie negatywnego testu na COVID-19, wykonanego do 72 godzin przed przyjazdem. Wyjazd w te strony wiąże się z gwarancją wspaniałej pogody i odpoczynku w stylu all-inclusive w przystępnej cenie.

Polacy chętnie jeżdżą jeszcze dalej, na Dominikanę i do Meksyku. W tych krajach nie trzeba wykonywać testu na COVID-19 przed przyjazdem. Na Dominikanie wykonywane są szybkie testy, dla bezpieczeństwa. W Meksyku natomiast nie ma obowiązku pokazania negatywnego wyniku. Wiele osób w tym roku jako kierunek podróży wybiera Zanzibar. Na wyspie nie ma kwarantanny, ani konieczności wykonania, czy okazania negatywnego testu. Rejony te kuszą piaszczystymi plażami, czystą wodą, tropikalnymi widokami i żarem lejącym się z nieba.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną