Jak zachować urodę? Unikaj tych produktów spożywczych!

Patrycja
Dieta i żywienie
28.05.2020 16:36
Jak zachować urodę? Unikaj tych produktów spożywczych!

Produkty, jakie spożywamy niezaprzeczalnie wpływają na nasz wygląd. Nasza dieta ma ogromny wpływ na zdrowie, sylwetkę, urodę, a także samopoczucie. Dowiedz się, jakich produktów powinnaś unikać, które są szkodliwe i negatywnie wpływają na Twój wygląd oraz zdrowie.

Zdjęcie Jeśli chcesz zachować urodę, nie jedz tych produktów #1

Jeśli chcesz zachować urodę, zdecydowanie powinnaś unikać tych produktów:

Fast foody

Wysokokaloryczna, przetworzona żywność, pełna polepszaczy smaku, soli, cukru i tłuszczu to coś, czego powinnaś się wystrzegać. Nie ma praktycznie żadnych wartości odżywczych, witamin i składników mineralnych, za to zawiera mnóstwo kalorii i chemicznych dodatków. Częste spożywanie fast foodów niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie, prowadzi do problemów z wagą, cerą i pogarsza nasze samopoczucie.

Zdjęcie Jeśli chcesz zachować urodę, nie jedz tych produktów #2

Alkohol

Alkohol spożywane okazyjnie i z umiarem nie jest problemem. Natomiast, gdy sięgamy po niego często, bardzo szybko zauważymy jego negatywne działanie. Oprócz uzależnienia od alkoholu, w przypadku regularnego ciągłego picia, możemy spodziewać się pogorszenia samopoczucia i problemów ze zdrowiem oraz wyglądem naszej skóry. Obrzęki pod oczami, łamliwe włosy i paznokcie, matowa skóra, dodatkowe kilogramy oraz gwałtowne przyspieszenie procesów starzenia się organizmu, to tylko niektóre ze skutków nadmiernego spożywania alkoholu.

Napoje gazowane

Zamiast napojów gazowanych do picia warto sięgać po zwykłą wodę. Codziennie powinniśmy pić około 2 litrów płynów, aby zachować zdrowie i zgrabną sylwetkę. Napoje gazowane są źródłem cukrów prostych, ich częste spożycie może prowadzić do wzrostu wagi ciała, otyłości, a nawet do cukrzycy, choroby refluksowej i układu pokarmowego, wzrostu poziomu cholesterolu, chorób sercowo- naczyniowych, alergii, osteoporozy, czy nowotworu trzustki.

Zdjęcie Jeśli chcesz zachować urodę, nie jedz tych produktów #3

Słodycze

Słodycze zawierają mnóstwo niezdrowego cukru i mają mało wartości odżywczych. Ich częste jedzenie, powoduje gwałtowne skoki i spadki glukozy i insuliny we krwi, co wpływa na odczuwanie przez nas zmęczenie. Zbyt duże spożywanie cukru, prowadzi także do nadwagi, próchnicy zębów, chorób układu krążenia i sercowo-naczyniowych.

Zdjęcie Jeśli chcesz zachować urodę, nie jedz tych produktów #4

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną