Jakie smartfony są najpopularniejsze w Polsce? Nikt się tego nie spodziewał!

Jakie smartfony są najpopularniejsze w Polsce? Nikt się tego nie spodziewał!

Xiaomi z dnia na dzień stało się najpopularniejszym producentem smartfonów w Polsce. Kilka tygodni temu było na drugim miejscu, a dziś jest liderem.

Zdjęcie Jakie smartfony są najpopularniejsze w Polsce? Nikt się tego nie spodziewał! #1
Rozbieżne dane

Niestety nie istnieje badanie, które idealnie odzwierciedliłoby sytuację smartfonów na polskim rynku. Dane przekazane przez firmę Canayls, gdzie wykazano tylko 1-procentową różnicę, mogą wcale nie przedstawiać dobrze sytuacji, jaka kreuje się na tym rynku. Jeśli wziąć pod uwagę dane od IDC z maja 2020, to liderem jest Xiaomi z udziałem na poziomie 31,6%.

Na drugiej pozycji znajduje się Huawei, a trzecie miejsce należy do Samsunga. Co ciekawe różnica jest tu znacząca, ponieważ Samsung według tych danych posiada tylko 22,3% udziału w rynku. Pokazuje to, jaka jest różnica pomiędzy danymi przedstawianymi przez te dwie firmy.

Zdjęcie Jakie smartfony są najpopularniejsze w Polsce? Nikt się tego nie spodziewał! #2

Nowości na rynku

Niestety nie wiadomo, która firma (Canalys czy IDC) ma rację i który sprzęt jest najczęściej wybierany. W tym wypadku trzeba by sprawdzić faktyczne raporty sprzedaży, aby dowiedzieć się, kto króluje na polskim rynku.

Niewątpliwe jest to, że Xiaomi coraz szybciej rośnie w siłę, a marka ta jest coraz częściej rozpoznawalna. Może na to wpływać fakt, że Xiaomi oferuje sprzęt za dość niską cenę, który nie odbiega znacząco od innych producentów smartfonów. Nie wiadomo, co stanie się z rankingami, gdy na rynek wejdzie nowy smartfon Xiaomi Mi 10, który jest bardzo dobrym urządzeniem. Seria Redmi, również ma bardzo dobrą pozycję na rynku, ale również i cenę. Wiele zależy również od marki Realme, która wprowadza smartfona Realme 6 z dobrym odświeżeniem ekranu w bardzo przystępnej cenie.
Katarzyna

true

Polecane