Włosi otwierają granice. Od kiedy i na jakich zasadach?


                    Włosi otwierają granice. Od kiedy i na jakich zasadach?
18Maj

Ze względu na polepszającą się sytuację związaną z pandemią koronawirusa we Włoszech, tamtejszy rząd postanowił otworzyć swoje granice dla turystów już 3 czerwca. Co więcej, podróżujący nie będą musieli przechodzić dwutygodniowej kwarantanny po przekroczeniu granicy. Dotyczy to turystów z Unii Europejskiej, ale też Szwajcarii i Monaco.

Zdjęcie Włosi otwierają granice. Od kiedy i na jakich zasadach? #1

Włoski rząd, jak podają włoskie media, pracuje już nad odpowiednim rozporządzeniem umożliwiającym otwarcie granic dla osób zza granicy bez konieczności przechodzenia czternastodniowej kwarantanny.

Celem rozporządzenia jest wyjście naprzeciw turystycznej gałęzi gospodarczej Włoch. Turystyka jest ważnym elementem włoskiego budżetu. Dotyczy to jednak tylko podróżujących z krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii i Monaco. Inne kraje będą musiały poczekać do 15 czerwca.

Włosi znoszą restrykcje

We Włoszech powoli otwierają się też bary, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i inne usługi. Włosi mogą już swobodnie podróżować po kraju bez konieczności tłumaczenia się funkcjonariuszom policji.

We Włoszech odnotowano jak do tej pory 225,435 tysięcy przypadków osób chorych na COVID-19. Spośród nich wyleczono 125,176 tysięcy osób. Niestety, 31,908 zmarło. Reszta osób jest w trakcie leczenia.

Zdjęcie Włosi otwierają granice. Od kiedy i na jakich zasadach? #2

Koronawirus w USA

Pomimo tego, że Włochy jako pierwszy europejski kraj zostały dotknięte pandemią koronawirusa, obecnie nie wiodą już prymu. Wyprzedziła je Hiszpania, Wielka Brytania, Rosja i Brazylia. Najwięcej przypadków zachorowań jest natomiast w USA. Jest tam ponad 1,5 miliona odnotowanych zachorowań.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja