Lifestyle

Ceny powalają! Ile będą kosztować tegoroczne wakacje nad polskim morzem?

Agnieszka

June 8, 2021, 8:47 a.m.

Ceny powalają! Ile będą kosztować tegoroczne wakacje nad polskim morzem?

Po długim lockdownie nastąpiło luzowanie obostrzeń. Dla przedsiębiorców z miejscowości turystycznych to doskonała wiadomość. Restauracje i hotele były bowiem bardzo długo nieczynne, co przyniosło ogromne straty. Nic więc dziwnego, że za wakacje w Polsce zapłacimy w tym roku więcej, niż za wakacje za granicą. Jakie są ceny nad polskim morzem?

Zdjęcie Ceny powalają! Ile będą kosztować tegoroczne wakacje nad polskim morzem? #1

Ceny w Trójmieście

Trójmiasto jest bardzo popularnym kierunkiem na wakacje. Ceny są tam zawsze wysokie, jednak w te wakacje poszybowały jeszcze wyżej.

Za nocleg od osoby trzeba będzie zapłacić od 100 zł (agroturystyka, miejsce w pokoju, nieciekawa lokalizacja), aż do 900 zł w lepszej lokalizacji, apartamencie lub hotelu.

Wynajem kawalerki na tydzień w Sopocie to wydatek rzędu 1,2 tys. zł, mieszkania nieco większego -  ok. 1,6 tys. złotych. Duże mieszkania i  hotele z wyższej półki blisko plaży za tydzień wypoczynku to koszt około 6 - 6,5 tys. zł.

Za jeden posiłek bez napoju zapłacimy około 30 zł. Napoje typu herbata czy kawa to koszt 10-15 zł.

Przekąski, takie jak gofry, w Gdańsku kosztują sporo. 1 gofr to koszt 6 zł plus 5 zł za każdy dodatek. Gofra z bitą śmietaną zjemy więc za około 11 zł.

Za lody na gałki z kolei zapłacimy aż 6 zł za jedną, małą gałkę. 

Natomiast za pamiątki zapłacimy od 15 zł (za magnes na lodówkę) do kilkudziesięciu zł za pluszaka.

Miłośnicy piwa też będą musieli sporo zapłacić. Piwo lane 0,5l to koszt 12-15 zł. 

Hel

Tydzień pobytu w Helu w kempingu kosztować będzie ok. 1,5 tys. zł, wynajem pokoju, mieszkania, czy apartamentu wyceniany jest na 1,9-3,5 tys. zł, a pokoje w hotelach z wysokiej półki kosztować będą ponad 9 tys. zł.

Ceny posiłków na nie różnią się zbytnio od cen w Trójmieście. Za jeden posiłek w większości miejsc będziemy musieli zapłacić średnio 30 zł.

Kołobrzeg

Kołobrzeg jest mniej popularnym miastem, dlatego też możemy liczyć tam na niższe ceny w restauracjach. 

Natomiast za nocleg będzie trzeba zapłacić około 100 zł za osobę na dobę.

Tańsze niż w Trójmieście są też pamiątki. 

Osoby, które jeżdżą co roku do Kołobrzegu mogły zauważyć, że w tym roku ceny i tak znacznie wzrosły. Do góry poszły przede wszystkim ceny żywności.  

Nie warto się jednak zniechęcać. Zarezerwowany odpowiednio wcześniej nocleg będzie trochę tańszy. Warto też zrobić dokładny research, aby znaleźć mniej popularny, ale tańszy nocleg.