Tych 5 rzeczy nie wolno Ci robić na balkonie!

Tych 5 rzeczy nie wolno Ci robić na balkonie!

Ze względu na pandemię koronawirusa, wielu z nas od tygodni nie opuszcza swoich mieszkań. Uczymy się, pracujemy i odpoczywamy w domach, a wiosenna, słoneczna pogoda sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy na balkonach i tarasach. Sprawdź, czego jednak nie wolno robić na balkonie. Niektóre przepisy mogą Cię zaskoczyć!

Zdjęcie Tych 5 rzeczy nie wolno Ci robić na balkonie! #1

Jak się okazuje, lista rzeczy, których nie wolno robić na balkonie, wcale nie jest krótka. Niektóre z zakazów mogą Cię zadziwić:

Grillowanie

Na balkonie nie możemy grillować. Sąsiedzi lub administracja budynku mogą wezwać policję. Grillując na balkonie łamiemy regulamin wspólnoty mieszkaniowej/ spółdzielni, podlega to także pod art. 82 Kodeksu Wykroczeń (Sprowadzanie niebezpieczeństwa pożaru). Możemy zostać za to ukarani naganą, grzywną a nawet aresztem.

Zakłócanie ciszy nocnej

Impreza ze znajomymi lub głośne słuchanie muzyki w godzinach ciszy nocnej, również podlega pod art. 51 KW (Zakłócanie spokoju lub wywołanie zgorszenia). Balkon to nie miejsce do urządzania głośnych przyjęć, które na pewno będą przeszkadzały sąsiadom.

Zdjęcie Tych 5 rzeczy nie wolno Ci robić na balkonie! #2

Opalanie nago

Jeśli chcemy złapać trochę słońca i poopalać się na balkonie, koniecznie załóżmy w tym celu strój kąpielowy. Bowiem art. 140 KW, mówi że „kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany”.

Palenie papierosów

Choć może Cię to zdziwić, palenie papierosów na balkonie jest zakazane. Zwłaszcza, jeśli dym dociera do sąsiadów i może im przeszkadzać. Niestety jest to nagminne zachowanie i nie pomagają tu żadne ograniczenia, czy regulaminy.

Uważaj, co przechowujesz na balkonie

Na swoim balkonie możesz stawiać i przechowywać, co tylko zechcesz, pod warunkiem, że nie przeszkadzasz w ten sposób sąsiadom. Trzepanie dywanów, kapiące pranie, przeciekające i obsypujące się kwiaty, to sytuacje zabronione, które mogą podlegać pod art. 75 KW. Na balkonie nie możesz stawiać również ciężkich i niezabezpieczonych rzeczy, ponieważ możesz zostać za to ukarany grzywną nawet do 500 zł.

Patrycja

Polecane