Czerwona nitka na nadgarstku - celebryci oszaleli na jej punkcie. Co oznacza?

Patrycja

Lifestyle

May 14, 2020, 12:07 p.m.

Czerwona nitka na nadgarstku - celebryci oszaleli na jej punkcie. Co oznacza?

Czerwona nitka na przegubie lewej ręki początkowo była noszona przez gwiazdy Hollywood. Jednak od pewnego czasu, zakładają ją również polscy celebryci. Co oznacza czerwona nitka? Jak ją nosić? Jaką ma moc? Dowiesz się z poniższego artykułu.

Zdjęcie Czerwona nitka na nadgarstku - celebryci oszaleli na jej punkcie. Co oznacza? #1

Co oznacza czerwona nitka?

Czerwona nitka noszona na nadgarstku uznawana jest za talizman ochronny. Jej moc ma chronić nas w codziennym życiu przed ‘złym okiem’, czyli potężną negatywną energią, wypadkami i nieszczęściem.

Talizman znany od wieków

Czerwona nitka znana jest od starożytności, gdzie uznawana była za symbol ochronny. W wielu wierzeniach ludowych miała przynosić szczęście i dobrobyt, chronić przed urokami i złym losem. Zwyczaj wiązania czerwonej nitki na nadgarstku, wywodzi się z żydowskiej kabały.

Zdjęcie Czerwona nitka na nadgarstku - celebryci oszaleli na jej punkcie. Co oznacza? #2

Tajemnicza moc kabały

Kabała to judaistyczna szkoła filozoficzna, tajemnicza nauka, zawierająca elementy magii i mistycyzmu. Jej zadaniem jest ujawnienie człowiekowi siły rządzącej wszechświatem. Stwórca i stworzenie uznawane jest przez Kabałę za przeciwstawne siły, jej celem jest doprowadzenie do ich połączenia. Czerwona nitka, zawiązywana na nadgarstku, stała się jej symbolem. Może ona sprawić, że negatywne rzeczy, staną się pozytywne i ochronić nas przed złymi siłami.

Zasady wiązania czerwonej nitki:

Nitka musi być stworzona z naturalnych włókien i mieć czerwony kolor. Należy zawiązać ją na lewej ręce, na 7 supłów. Najlepiej, żeby nitkę zawiązała druga osoba, jednak nie każdy może to zrobić. Należy wybrać tylko taką, którą darzymy pełnym zaufaniem, a ona z kolei życzy nam dobra i pomyślności. Jeśli chcesz, by nitka zadziałała, należy w nią wierzyć, bez tego jej noszenie nie przyniesie nam szczęścia. Nitki nie ściągamy z nadgarstka, dopóki sama z niego nie odpadnie, co symbolizuje jej wyczerpanie.

Gwiazdy oszalały na jej punkcie

Mocy czerwonej nitki nie oparło się wiele gwiazd. Madonna, Naomi Campbell, Britney Spears, Demi Moore, David i Victoria Beckham, Paris Hilton, czy nasi rodzimy celebryci: Maryla Rodowicz, Katarzyna Figura, Kayah – noszą na nadgarstku czerwoną nitkę i wierzą w jej ochronne moce.