Te papierosy niedługo znikną ze sklepów. Pali je prawie połowa Polaków!

Te papierosy niedługo znikną ze sklepów. Pali je prawie połowa Polaków!

Od 20 maja wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące palenia papierosów. Dyrektywa Unii Europejskiej ma na celu ograniczenie sprzedaży mentolowych wytworów tytoniowych i zmniejszenie liczby palaczy.
Nowe przepisy budzą spore kontrowersje i niezadowolenie wielu Polaków!

Zdjęcie Te papierosy niedługo znikną ze sklepów. Pali je prawie połowa Polaków! #1

Nowe prawo Unii Europejskiej

9 milionów Polaków pali papierosy, a aż 42% z nich sięga po wyroby mentolowe. Unia Europejska zdecydowała się na wprowadzenie nowej dyrektywy, w celu walki z nałogiem palenia i ograniczenia sprzedaży mentolowych wyrobów tytoniowych i liczby papierosów na rynku.

Papierosy mentolowe wycofane ze sprzedaży

Już 20 maja z rynku zostaną wycofane papierosy mentolowe, te z kapsułką oraz tytoń mentolowy do samodzielnego skręcania papierosów. Nowe prawo wprowadzone przez Unię Europejską ma zmniejszyć ilość palaczy i ograniczyć liczbę papierosów na ryku.

Część palaczy nieświadoma zmian

Jak się okazuje, aż 2/3 Polaków, w tym połowa palaczy, do tej pory nie słyszało o wejściu w życie tego zakazu. Cześć palaczy nie jest świadoma, że już niedługo coś się zmieni w ich życiu. Nie wiedzą, że ze względu na nowe przepisy, z rynku znikną mentolowe papierosy.

Zdjęcie Te papierosy niedługo znikną ze sklepów. Pali je prawie połowa Polaków! #2

Sprzeciw wobec zmian

Niestety aż 81% Polaków nie wierzy, że nowy przepis pomoże w walce z nałogiem i zmniejszeniem liczby palaczy. Także organizacje konsumenckie, takie jak Forum Konsumentów, wyrażają niezadowolenie i sprzeciw wobec nowych regulacji. Uważają, że Polacy mają prawo samodzielnie decydować o tym, jakie produkty chcą kupować i po jakie papierosy sięgać. Oprócz tego wskazują, że na pewno część osób znajdzie sposób, aby obejść nowy zakaz. Obawiają się, że Polacy będą zaopatrywać się w mentolowe papierosy na czarnym rynku i nie zrezygnują z nich, szukając alternatywnych źródeł.

60% użytkowników mentolowych papierosów jest niezadowolonych z powodu unijnej dyrektywy i uważa, że przepis ten będzie nieskuteczny i nie wpłynie na zmniejszenie liczby palaczy. Tymczasem już od 20 maja, ze sklepowych półek znikną mentolowe papierosy i tytoń do ich samodzielnego skręcania.

Patrycja

Polecane